Adsl nerede, Vdsl nerede, Hipernet nerede?

Adsl nerede, Vdsl nerede, Hipernet nerede?

Adsl internet, Vdsl internet, Hipernet nerede?

Eve internet bağlatmak veya internet kampanyalarına dahil olmak istiyorsanız bir altyapıya ihtiyacınız olacaktır. Tarife veya paket seçimi yapmadan önce altyapı kontrolü yaparak hangi kampanyaya dahil olabileceğinizi öğrenmeniz daha faydalı olacaktır.

Adsl, VDSL veya Hipernet altyapı sorgulamasını aşağıdaki bağlantı üzerinden yapabilirsiniz.

Tıklayın altyapınızı sorgulayın →

Adsl altyapı nerede?

Adsl internet altyapısı en yaygın olan bağlantı türüdür ve Türk Telekom altyapısı üzerinden verilir. Bu hizmet tüm Türkiye’de verilen hizmettir. Sorgulama ekranına girdiğinizde binanızın adresine 16 Mbps’ye kadar olan bir hızda sorgulama çıkıyorsa ADSL internet hizmetinden faydalanabilirsiniz demektir.

Vdsl nerede?

VDSL altyapı sorgulama ile ADSL internet altyapı sorgulaması aynı ekran üzerinden yapılır. Hız 16 Mbps üzerinde seyrediyorsa VDSL internet hizmeti alırsınız anlamına gelir. Adsl modemlerle VDSL altyapı uyumsuzluk yapacağından ADSL+2 modem kullanmalısınız. Hızınız Vdsl ile 100 Mbps’ye kadar çıkabilir.

Hipernet nerede?

Hipernet ile VDSL aynı hizmettir. Türk Telekom tarafından verilen yüksek hızda bağlantı Hipernet olarak adlandırılırken diğer firmalarda VDSL olarak isimlendirilir.

Yalın internet altyapısı, Telefonsuz internet altyapısı

Telefonsuz internet altyapı sorgulamalar ile ADSL ve VDSL altyapı sorgulamalar aynıdır. Paket veya tarifelerden Yalın internet kampanyalarını tercih ederseniz Yalın Adsl internet veya Telefonsuz VDSL internet paketi almış olursunuz.

Telefonsuz altyapı demek herhangi bir altyapı ihtiyacı yoktur anlamına gelmez. Yalın farkı ayrıca numara (ev telefonu) tahsisi yapılmayacak anlamına gelmektedir.

VDSL ile Hiperneti Fiberden ayıran özellik nedir?

Fiber ile VDSL (Hipernet) arasında fark sadece kablolamadır. VDSL internet alan aboneye fiber internet kablosunun ucundan bakır kablo ile internet hizmeti verilecek demektir. Özetlemek gerekirse; mahalleye çekilen bir fiber optik kablodan sizin evinize gelen kısmı normal internet kablosu üzerinden yüksek hızda internet almanızı sağlayacaktır. Binanıza kadar kazı çalışmaları yapılarak fiber optik kablo döşemeye gerek kalmadan mevcut altyapının ucu fibere monte edilerek hızlı internet kullanım imkanı sunulmasıdır. Normalde ADSL internet hizmeti alan abonenin Hipernet veya VDSL internet paketine geçmesi durumunda kampanyasına VDSL modem taksitli veya peşin almasında fayda olacaktır. Aksi durumda eski modemde ADSL2+ özelliği yoksa internet hizmetinden faydalanamazsınız.

About the Author
Call Now Button- Bizi Şimdi Arayın!