Ev internet hattı başvuru 2018, eve internet bağlatma başvurusu 2018

Eve internet bağlatmak için internet başvurusu 2018

Evine internet almak isteyen ve internet abonesi olmak isteyen 2018 yılında müşteriler Adsl başvuru, Vdsl başvuru, Fiber başvuru gibi çeşitli alternatif altyapı hizmetlerinden faydalanarak hızlı, kotalı, kotasız, limitsiz, sınırsız telefonsuz (yalın) seçeneklerinden cazip gelen bir kampanya ile başvuru merkezi aracılığı ile hızlı şekilde Ttnet, Türk Telekom, Vodafone, Kablonet, Turkcell Superonline, Millenicom, TurkNet arasından seçim yapabilir.

Eve internet başvurusu

Başvurunun en hızlı ve kolay olanı aşağıdaki talep formudur.

Tıklayın Hemen Sizi Arayalım

Eve internet hattı almak için başvuru şartları

İnternet başvurusunda bulunmak ve evine internet bağlatmak isteyen abonelerin şu koşulları ve şartları yerine getirmesi gerekmektedir;

 • İnternet altyapısının olması
 • 18 yaşının altında olmaması
 • TCKimlik numaralı belgesinin veya alternatifinin bulunması
 • Yabancı uyruklu kişilerin tarihi uygun belgesinin olması
 • Abonelik sözleşme ve formlarının imzalanması

İşyeri sahipleri veya bireysel ev kullanıcıları bu şartları yerine getirdiği sürece internet başvuru talebinde bulunabilir.

Adsl başvurusu, Vdsl başvurusu, Fiber başvurusu

Hangi altyapınız mevcutsa hizmetlerden o şekilde faydalanbilirsiniz örneğin;

 • Adsl altyapınız varsa Vdsl veya fiber alamazsınız
 • Vdsl altyapınız varsa fiber alamazsınız
 • Fiber varsa adsl veya vdsl paketleri alamazsınız

Yukarıdaki internet bağlatma şartları hem yeni internet aboneliği hem de internet taşıma yapmak isteyen müşteriler için geçerlidir.

Uygun internet hızları ise şu şekilde tanımlanır;

 • 16 Mbps’ye kadar  olan internet hatları Adsl
 • 16 Mbps’den 100 Mbps’ye kadar olan hatlar Vdsl
 • 24 Mbps’den 1000 Mbps’ye kadar çıkan hızlardaki hatlar Fiber

Tercih etmek altyapıya göre tamamen müşteriye kalan durumdur.

İnternet kullanımları için adil kullanım kotası

Geçen yıl olduğu gibi 2018 yılı sonuna kadar gece 02:00 ile 08:00 saatleri arasında Adik Kullanım Kotaları devre dışı olacaktır. Kullanımlar kotaya dahil edilmeyecek

2018 yılında AKK kalkıyor mu, AKK kaldırıldı mı?

Tarihsel olarak yıl 2018 görünmektedir ancak sene sonu olduğundan 2019 yılının ocak başı ile yani 01.01.2019 tarihinde kotalar tamamen kaldırılmış olacaktır.

Yalın internet başvurusu, Telefonsuz internet başvurusu

Yukarıda belirtilen koşul ve şartlar yerine getirildiği sürece abone dilerse mevcut internet paketi seçiminde yalın internet başvurusu, telefonsuz internet başvuru olarak tercih edebilir vey mevcut internet paketindeki telefon hattını kampanyalara dahil ederek tek fatura ödemeye devam edebilir.

Başvurusu sorgulama

ISS (İnternet Servis Sağlayıcı) Müşteri hizmetleri üzerinden yapılan “internet başvurus sorgulama” ile hattın mevcut durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Başvuru yapılan internet sağlayıcı ile görüşme yapılmalıdır.

İnternet başvurusu hakkında;

Ttnet ve Türk Telekom ev internet paketleri ile Superonline Adsl, Vdsl, Fiber yine aynı şekilde Vodafone Supernet ev internet paketleri en çok başvuru yapılan hizmetlerdir.

Superonline daha uygun internet paketler 2018 ve ucuz yalın ve telefonsuz internet fiyatları 2018

Superonline daha uygun internet paketler 2018 ve ucuz yalın ve telefonsuz internet fiyatları 2018

Superonline fiber internet paketler 2018 ve ev internet fiyatları 2018

Kullanmayı düşündüğünüz internet hattı Yalın internet, VDSL internet, ADSL internet, Fiber internet ise; 2018 yılında daha cazip ve uygun koşullarda eve Turkcell Superonline internet bağlatmak avantajlı olacaktır.

Yeni kampanyalar arasında “Turkcell Enerji” ile ev internet hattı avantajlarından faydalanabildiğiniz gibi aynı zamanda ev elektrik hattınızı da indirim alarak kampanyalara dahil edebilirsiniz. Bu sayede evinizdeki internet hattınızı Fiber, VDSL ve ADSL paketleri altyapı uygunluğuına göre daha ucuz fırsatlar yakalayabilirsiniz. 2018 yılında Superonline fiber internet tarifeleri ve paketleri arasından faturalı Turkcell cep telefonu hattı kullananlar içinde aynı şekilde ucuzlatan paketler bulunmaktadır. Faturalı hat ve internet paketinizi birleştirebilirsiniz.

YENİ PAKETLER

Turkcell Superonline fiber internet fiyatları 2018

Mbps Download Upload Kampanya Ücret
24 Mbps 100 GB 50 GB 3 ay bedava 69.90 TL
24 Mbps 150 GB 50 GB 3 ay bedava 79.90 TL
24 Mbps 200 GB 50 GB 3 ay bedava 89.90 TL

Daha fazla detay için başvuru yapın kısa sürede size dönüş sağlayalım.

Tıklayın Hemen Sizi Arayalım

Yukarıdaki fiber internet fiyatları 2018 için ayrıca şu avantajlar bulunur;

Turkcell Superonline İnternet Avantajları

 1. Ücretsiz Modem
 2. Cayma Cezası Karşılama
 3. 3 ay Ücretsiz İnternet
 4. Ücretsiz Kurulum
 5. Kapıda sözleşme imzalama
 6. İnternet Aboneliği ve elektrik Aboneliği Birleşimi
 7. İnternet Aboneliği ve Faturalı Hat Birleşimi
 8. 100 Mbps’ye Kadar İnternet Hızı
 9. Ev Telefonu ve İnternet Hattı Birleştirme

Turkcell Superonline kampanyalarını diğer internet sağlayıcılardan farklı kılan avantajlar arasındadır.

Mevcut aboneler hatlarını Superonline ADSL, VDSL veya Fiber internet paketlerine taşıdıklarında cayma bedeli cezası çıkarsa Turkcell’den 90 gün içerisinde kampanyalar dahilindeki cayma bedelini indirim olarak talep ederek zarar etmeden internet hatlarını taşıma yapabilirler.

Superonline Kampanya Şartları ve Koşulları

Turkcell Superonline kampanyalarına dahil olmak isteyen aboneleri bazı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir bunlar;

 1. 18 yaşının altında olmamak
 2. İnternet altyapısının bulunuyor olması
 3. Abonelik sözleşmesi imzalamış olmak
 4. Turkcell tarafından Kara Liste’de bulunmamak

yukarıdaki şartları yerine getiren her müşteri “Turkcell Superonline” abonesi olabilir.

Superonline Fiber ve internet altyapı hizmeti

Eğer Turkcell tarafından sunulan Fiber optik altyapınız yoksa Türk Telekom altyapısı üzerinden hizmet alırsınız. 100 Mbps’ye varan hızlarda internet hizmeti alabilmeniz için binanızdaki altyapının VDSL internet destekliyor olması gerekmektedir. Eğer hatlar 16 Mbps altında destekliyorsa 4 Mbps, 8 Mbps, 16 Mbps ADSL internet hizmeti, 16 Mbps üzerinde 24 Mbps, 25 Mbps, 35 Mbps, 50 ve 100 Mbps hızlar için VDSL internet paketlerinden yararlanırsınız.

Superonline internet Kotası

Abone eğer dilerse 50 GB, 75 GB, 100 GB, 150 GB ve 200 GB akk olan paketlerden birini tercih edebilir. Kampanyaya bağlı olarak fiyatlarda değişimler oluşabilir.

Superonline AKK (Adil Kullanım)

Abonelerin merak ettiği konular arasında bir diğer konu Adil Kullanım Kotası “AKK” 2018 yılında nasıl işleyecektir. Kampanyalarda sunulan kotalar gece 02:00 ile sabah 08:00 arasında kotaya dahil edilmeden kullanıma devam edilecektir.

2018 yılı sonunda 2019 yılının hemen başında ise AKK “Adil Kullanım” tümüyle ortadan kalkacaktır.

Adsl nerede, Vdsl nerede, Hipernet nerede?

Adsl nerede, Vdsl nerede, Hipernet nerede?

Adsl internet, Vdsl internet, Hipernet nerede?

Eve internet bağlatmak veya internet kampanyalarına dahil olmak istiyorsanız bir altyapıya ihtiyacınız olacaktır. Tarife veya paket seçimi yapmadan önce altyapı kontrolü yaparak hangi kampanyaya dahil olabileceğinizi öğrenmeniz daha faydalı olacaktır.

Adsl, VDSL veya Hipernet altyapı sorgulamasını aşağıdaki bağlantı üzerinden yapabilirsiniz.

Tıklayın altyapınızı sorgulayın →

Adsl altyapı nerede?

Adsl internet altyapısı en yaygın olan bağlantı türüdür ve Türk Telekom altyapısı üzerinden verilir. Bu hizmet tüm Türkiye’de verilen hizmettir. Sorgulama ekranına girdiğinizde binanızın adresine 16 Mbps’ye kadar olan bir hızda sorgulama çıkıyorsa ADSL internet hizmetinden faydalanabilirsiniz demektir.

Vdsl nerede?

VDSL altyapı sorgulama ile ADSL internet altyapı sorgulaması aynı ekran üzerinden yapılır. Hız 16 Mbps üzerinde seyrediyorsa VDSL internet hizmeti alırsınız anlamına gelir. Adsl modemlerle VDSL altyapı uyumsuzluk yapacağından ADSL+2 modem kullanmalısınız. Hızınız Vdsl ile 100 Mbps’ye kadar çıkabilir.

Hipernet nerede?

Hipernet ile VDSL aynı hizmettir. Türk Telekom tarafından verilen yüksek hızda bağlantı Hipernet olarak adlandırılırken diğer firmalarda VDSL olarak isimlendirilir.

Yalın internet altyapısı, Telefonsuz internet altyapısı

Telefonsuz internet altyapı sorgulamalar ile ADSL ve VDSL altyapı sorgulamalar aynıdır. Paket veya tarifelerden Yalın internet kampanyalarını tercih ederseniz Yalın Adsl internet veya Telefonsuz VDSL internet paketi almış olursunuz.

Telefonsuz altyapı demek herhangi bir altyapı ihtiyacı yoktur anlamına gelmez. Yalın farkı ayrıca numara (ev telefonu) tahsisi yapılmayacak anlamına gelmektedir.

VDSL ile Hiperneti Fiberden ayıran özellik nedir?

Fiber ile VDSL (Hipernet) arasında fark sadece kablolamadır. VDSL internet alan aboneye fiber internet kablosunun ucundan bakır kablo ile internet hizmeti verilecek demektir. Özetlemek gerekirse; mahalleye çekilen bir fiber optik kablodan sizin evinize gelen kısmı normal internet kablosu üzerinden yüksek hızda internet almanızı sağlayacaktır. Binanıza kadar kazı çalışmaları yapılarak fiber optik kablo döşemeye gerek kalmadan mevcut altyapının ucu fibere monte edilerek hızlı internet kullanım imkanı sunulmasıdır. Normalde ADSL internet hizmeti alan abonenin Hipernet veya VDSL internet paketine geçmesi durumunda kampanyasına VDSL modem taksitli veya peşin almasında fayda olacaktır. Aksi durumda eski modemde ADSL2+ özelliği yoksa internet hizmetinden faydalanamazsınız.

Türk Telekom ADSL sorgula, Ttnet evde internet altyapı, adresten internet sorgulama

Türk Telekom ADSL sorgula, Ttnet evde internet altyapı, adresten internet sorgulama

Türk Telekom (TTNET) ADSL internet altyapı

Türk Telekom internet altyapısının en yaygın kullanım biçimi Adsl internet alyapısı üzerinden hizmet almaktır. Basitçe evinizin veya binanızın girişinde telefon kutusu bulunuyorsa bir internet altyapısı var demektir. Bu altyapı üzerinden evde internet “ev internet” hizmeti alacaksanız TTNET üzerinden telekom altyapısını kullanarak almış olursunuz.

Adsl internet hızları günümüzde en düşük hızda internet altyapısına sahip konumdadır. 16 Mbps’ye kadar çıkabilen ADSL internet hızları yine aynı kablo üzerinden 100 Mbps’ye kadar VDSL ile çıkabilir. Vdsl hızları ile Adsl internet hızı arasındaki fark; fiber hattın sinyali bakır kablo ile göndererek eve gelen bağlantıyı kullanmasından kaynaklanır. Fiber optik kablo data hızını bakır kabloya vererek evde kullanım imkanı sunar.

İnternet altyapı var mı Türk Telekom, Ttnet internet altyapısı

Aşağıda bulunan sorgulama butonuna tıklayıp adres bilgilerinizi girdiğinizde size alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapınızın uygunluğunu sorgulamanıza yardımcı olacaktır.

Ev internet hat sorgu →

Evde ADSL internet bağlantısı

Altyapı sorgulama sonucuna göre hattım ADSL destekliyor diyebilmeniz için 16 Mbps’ye kadar bir hız görmelisiniz. 16 Mbps üzerinde bir hız ile karşılaşıyorsanız hattınız ADSL değil VDSL desteklidir.

Evinde ADSL internet kullanan bir abone dilerse hattı desteklediği müddetçe VDSL paketlere geçiş yaparak TTNET hipernet internet kampanyalarından faydalanabilir. Değilse UltraNet gibi ADSL kampanyalarından faydalanır.

TTNET ADSL internet kampanyaları

TTNET ADSL internet kampanyalarına başvuru yaptığınızda taksitli modem, geceleri akk’ye dahil olmayan internet kullanımları, indirimli internet, yalın internet, telefon+internet gibi çeşitli kampanyalara dahil olabilirsiniz. Adsl internet ile Telefonsuz internet kullanmak veya mevcutta telefonlu kullanan abonelerin telefonsuza geçmeleri mümkündür.

Ttnet Yalın internet Başvuru:

Başvuru butonuna tıklayarak telefon numaranızı bırakın Yalın (Telefonsuz) ev internet kampanyaları için size dönüş sağlayalım.

 Numaranızı bırakın sizi arayalım

Ttnet ADSL Hızları

Ttnet (Türk Telekom) altyapısı üzerinden alabileceğiniz hızlar aynı zamanda diğer ISS operatörleri içinde geçerlidir buna göre;

 • 4 Mbps’ye kadar ADSL
 • 10 Mbps’ye kadar ADSL
 • 8 Mbps’ye kadar ADSL
 • 12 Mbps’ye kadar ADL
 • 16 Mbps’ye kadar ADSL

gibi maksimum değerlerde hız alabilirsiniz. Kaç Mbps hız alabileceğinizi görmek için aşağıdaki bağlantı butonu üzerinden sorgulama yapabilirsiniz..

Ne kadar hız alabilirim

Not: Türk Telekom santral mesafenize bağlı olarak alacağınız hız miktari değişecektir. Uzak mesafelerde hızlar daha düşük seviyelerde kalabilir.

Millenicom ADSL sorgula, Doping internet altyapı, Millenicom adres sorgulama

Millenicom ADSL sorgula, Doping internet altyapı, Millenicom adres sorgulama

Millenicom (Doping) ADSL internet altyapı

Millenicom (Doping) internet altyapı sorgulama ekranlarına girdiğinizde en yaygın bağantı şeklinin ADSL internet olduğunu göreceksiniz. Bu internet hizmeti telefon ve Türk Telekom altyapı üzerinden hizmet verildiğinden her il, ilçe, mahalle, bulvar, sokak ve cadde gibi adrse bağlı olarak bulunabilirliğin fazla olduğunu göreceksiniz. Yeni gelişen altyapı fiber optik kablolalamalar ile ADSL internet yerine VDSL internetinde gün geçtikçe yaygınlaştığını görebilirsiniz.

Sorgu sonrası alacağınız hız 16 Mbps’ye kadarsa ADSL internet altyapınız var demektir. 16 Mbps üzerinden Yüksek Hızda internet terimi çıkıyorsa bu sefer VDSL internet altyapısı üzerinden hizmet alırsınız anlamına gelir.

İnternet altyapı var mı Millenicom, Doping internet altyapısı

İnternet altyapınızın olup olmadığını ayrıca ne kadar hız alabileceğiniz sorgulamayı aşağıdaki ADSL hat sorgu butonu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

ADSL hat sorgu →

Millenicom ADSL internet geçiş

Sorgulama yapan her müşteri internet hattını Millenicom’a taşıma yapabilir. Mevcutta internet kullanan abonelerin zaten altyapılarının varlığı olması alabilecek hızları değerlendirerek yeni kampanya veya internet paketi seçimi ile mümkündür.

Geçiş işleminden önce altyapınızı sorgulayarak VDSL veya ADSL altyapınızın uygunluğu ile alabileceğiniz maksimum hızlara göre yeni paket tanımlaması ve tercihi yapabilirsiniz.

Millenicom ADSL internet kampanyaları

Millenicom ile Adsl internet kampanyalarına başvurmak istediğinizde çoklu kotalı, kotasız yalın internet (telefonsuz internet) veya telefonlu internet tercihleri ile bütçenize göre ucuzdan pahallıya fiyatları gözden geçirerek veya aşağıdaki başvuru butonu üzerinden telefon numaranızı bırakarak daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

AKN olan ADSL internet paketlerinde gece kullanımlarında (02:00 ile 08:00) saatleri arası kullanımlarınız kotaya sayılmaz. 2018 yılı sonunda veya 2019 yılının hemen başında AKN’siz paketlerden de ayrıca yararlanabileceksiniz.

Millenicom Ucuz Yalın internet Başvuru:

Eğer tercihiniz Millenicom ile internet bağlatmaksa aşağıdan internet başvurusu talebinizi iletebilirsiniz.

 Başvuruda bulunmak için tıklayın

Millenicom ADSL Hızları

Aşağıdaki bağlantı hızlarına göre desteklenen hızlar seviyesinde tercihte bulunabilirsiniz;

 • 4 Mbps’ye kadar ADSL
 • 10 Mbps’ye kadar ADSL
 • 8 Mbps’ye kadar ADSL
 • 12 Mbps’ye kadar ADL
 • 16 Mbps’ye kadar ADSL

Eğer bina veya evinizin kaç hızda internet altyapısı desteklediğini bilmiyorsanız aşağıdaki butona tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Ne kadar hız alabilirim

Not: Millenicom altyapı sorgulama yaptığınız ADSL internet altyapınız bağlı bulunduğunuz santral mesafesine göre hız sonucu alacaksınız.

Superonline ADSL sorgula, Superonline internet altyapı, Superonline adres sorgulama

Superonline ADSL sorgula, Superonline internet altyapı, Superonline adres sorgulama

Superonline ADSL internet altyapı

Turkcell Superonline fiber altyapınız yoksa Superonline’dan internet alabilmeniz için geriye 2 seçenek kalır. Bunlar; VDSL ve ADSL internettir. Superonline ADSL internet hizmet altyapısını Türk Telekom kabloları üzerinden verir. Superonline Yalın Adsl veya Superonline telefonlu ADSL internet almak istediğinizde altyapı olarak Telekom altyapısı kullanırsınız.

Superonline ile alabileceğiniz ADSL internet hizmeti 16 Mbps’ye kadar çıkabilir. Sorgulama yaptığınızda 16 Mbps üzerinde bir hızla karşılaşırsanız VDSL internet altyapısı var demektir.

ADSL internet var mı Superonline, Superonline internet altyapısı

ADSL hat sorgu butonu ile sorgulamanızı adrese dayalı olarak yapabilirsiniz. Altyapınızı kontrol ettiğinizde alabileceğiniz hız bilgisi ile altyapı uygunluğunuzu görebilirsiniz.

ADSL hat sorgu →

Superonline ADSL internet geçiş

Ev interneti için Superonline internet kullanmak isteyen aboneler mevcut hatları Superonline’a taşıyabilir. Hazırda internet kullanımı aynı zamanda altyapının uygun olduğunu gösterdiğinden herhangi bir sorgulama yapmanıza gerek kalmaz.

Hat taşıma yapan müşteriler Superonline yalın internet veya telefon+internet kampanyalarından faydalanabilir. Mevcutta kullandıkları paketlere bakılmaksızın yeni tercih edecekleri paket önemlidir. Eğer bu geçiş esnasında taahhüt bozma cezası ile karşılaşırsanız Superonline tarafından taahhüt cezası karşılama bedelini indirim olarak alabilirsiniz.

Superonline ADSL internet kampanyaları

Superonline ile eve internet almak istediğinizde çeşitli kampanyalardan faydalanabilir ve bazı avantajları beraberinde alabilirsiniz bunlar;

 1. 16 Mbps’ye kadar ADSL internet hız
 2. Geceleri AKK’siz internet kotası kullanımı
 3. Telefonsuz (Yalın) internet
 4. Taahhüt karşılama bedeli
 5. ADSL2 uyumlu modem

Superonline AKK (Adil Kullanım) 2018 yılı sonu 2019 yılının hemen başında kalkacak olan AKN kavramı Turkcell Superonline ile geceleri 02:00 ile 08:00 saatleri arasında ücretsizdir kotaya etki etmez.

Superonline Yalın internet Başvuru:

Superonline yalın internet almak istediğinizde aşağıdaki başvuru butonuna tıklayarak sizi aramalarını sağlayabilirsiniz. Mesai saatleri içerisinde dönüş sağlanır. Pazar günü yapılan başvuru taleplerine ise Pazartesi dönüş sağlanır.

 Başvuruda bulunmak için tıklayın

Superonline ADSL Hızları

Superonline Türk Telekom altyapısı üzerinden ADSL internet hizmeti verdiğinde telefonlu veya telefonsuz başvurularda;

 • 4 Mbps’ye kadar ADSL
 • 8 Mbps’ye kadar ADSL
 • 16 Mbps’ye kadar ADSL

Yukarıdaki ADSL internet hızları maksimum derecede alabileceğiniz hızlardır. Bu hızlar santral ile aranızdaki mesafeye göre belirlenir. Sorgulama ekranlarında alabileceğiniz en yüksek ve en düşük hızları da ayrıca görebilirsiniz.

Ne kadar hız alabilirim

Not: Superonline ne kadar hız alabilirim butonu ile Türk Telekom üzerinden hem ADSL hem de VDSL sorgulaması yapılacaktır. 16 Mbps üzeri VDSL, altında çıkan hızlar ise ADSL internet altyapısı kullanacağınız anlamına gelir.

Vodafone ADSL sorgula, Vodafone internet altyapı, Vodafone adres sorgulama

Vodafone ADSL sorgula, Vodafone internet altyapı, Vodafone adres sorgulama

Vodafone ADSL internet altyapı

Vodafone altyapı sorgulama için eğer fiber altyapınız yoksa Vodafone ADSL altyapı sorgulama yaparak ev interneti için alabileceğiniz hızı ve kablo olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Vodafone ev internet altyapısı sorgulaması TTNET (Türk Telekom) altyapısı üzerinden sağlanır. Sorgulama sonucu Türk Telekom santral mesafesine bağlı olarak hız belirler. Evinizin santral olan uzaklığıyla doğrudan alakalıdır.

Vodafone ev internet altyapısı ile ADSL’de alabileceğiniz maksimum hız 16 Mbps’ye kadar çıkar.

ADSL var mı Vodafone, Vodafone ADSL internet altyapısı

Aşağıdaki sorgulama butonu ile hem ADSL altyapı hem de VDSL altyapı kontrolü sağlayabilirsiniz. Altyapının varlığı ve üzerine alınabilecek hızlar görünecektir.

ADSL hat sorgu →

Vodafone ADSL internet geçiş

Ev internet hizmetinizi Vodafon’a taşıyabilirsiniz. Evde internet kullanan müşterilerin mevcutta bir altyapısı var demektir. Hattınızı taşımak için bir abonelik sözleşmesi ile hat taşıma formu imzalamanız yeterli olacaktır. Bağlantının aktifliği bozulmadan kullanabilirsiniz.

Burada bir diğer husus; altyapı sorguladığınızda eğer VDSL bağlantı yani 16 Mbps üzerinde bir hızla karşılaşırsanız mevcut modemi ADSL uyumlu olanlar modemlerini ADSL2 olarak yenilemelidir. Eski modemle VDSL veya Fiber internet hizmeti alınamaz.

Vodafone ADSL internet kampanyaları

Vodafone ev internet kampanyaları ADSL hattı üzerinden alacaksanız telefonsuz ev interneti veya telefonlu ev interneti paketlerinden tercih yaparak şu ayrıcalıklardan;

 1. 16 Mbps’ye kadar hız
 2. Geceleri AKK’siz internet
 3. Telefonsuz (Yalın) veya telefonlu internet
 4. Taahhüt karşılama
 5. Taksitli ADSL2 uyumlu modem

2018 yılı sonu 2019 yılının hemen başında kalkacak olan AKN kavramı Vodafone ile geceleri 02:00 ile 08:00 saatleri arasında ücretsizdir kotaya etki etmez.

Vodafone internet Başvuru:

Vodafone ev internet hattı için başvuruda bulunmak isteyen aboneler aşağıdaki başvuru butonu üzerinden işlem yapabilir. Mesai saatleri içerisinde kısa sürede tarafınıza dönüş sağlanarak eve internet bağlatabilirsiniz.

 Başvuruda bulunmak için tıklayın

Vodafone ADSL Hızları

Vodafone ev interneti ADSL üzerinden alacak olan abonelerin maksimum hızları şu şekilde olacaktır;

 • 4 Mbps’ye kadar
 • 8 Mbps’ye kadar
 • 16 Mbps’ye kadar

Evdeki altyapıya göre değerlerde değişiklik gösterecektir. Eğer Vodafone ev interneti ile ne kadar hızda bağlantı alabilirim diyorsanız aşağıdaki buton üzerinden alabileceğiniz hızı sorgulayabilirsiniz.

Ne kadar hız alabilirim

Not: Vodafone altyapı hız sorgulama ekranında Türk Telekom ADSL ve VDSL altyapıya göre değişeceğinden 16 Mbps üzeri VDSL olarak değerlendirilir.

TurkNet ADSL sorgula, TurkNet internet altyapı, TurkNet adres sorgulama

TurkNet ADSL sorgula, TurkNet internet altyapı, TurkNet adres sorgulama

TurkNet ADSL internet altyapı

TurkNet ADSL internet altyapısı Türk telekom üzerinden sağlanır. Evinizde Telekom altyapısı bulunuyorsa tüm il ve ilçelerde taahhütsüz ve Akn’siz internet paketlerinden faydalanabilirsiniz. TurkNet ADSL internet ile alabileceğiniz hız 16 Mbps’ye kadardır. Kampanyalardaki paketlerde belirtilen 100 Mbps hızlar ise VDSL internet altyapısı uygun olanlar içindir.

Özetlemek gerekirse; evinize gelen altyapının desteklediği kadar hız alabilirsiniz. Bu hızlar 4 Mbps ile 100 Mbps arasınd santral mesafeli olarak kablo uzunluğuna göre düşük veya yüksek hızda hizmet sağlanır. Hız sorgulama alanınında alabileceğiniz hızlar aşağıdaki buton yardımıyla öğrenilebilir.

ADSL var mı TurkNet, TurkNet ADSL internet

Evde internet veya sabit telefon hattı kullanan veya binalarında başka kullanıcılar tarafından internet hizmeti alınıyorsa internet altyapınız mevcutta var demektir. Maksimum veya minimum hızlarınız hakkında size verilebilecek bağlantı rakamsal değerleri görebilmeniz için aşağıdaki sorgu butonunu kullanabilirsiniz.

ADSL hat sorgu →

TurkNet ADSL internet geçiş

Geçiş işlemine aynı zamanda operatör değiştirme denir. Hattınızı TurkNet ile değiştirebilirsiniz. Zaten mevcutta bir internet kullanımınız olduğu için herhangi bir sorun ve kesinti yaşamadan kısa süreler içerisinde taşıyabilirsiniz.

Hat taşıma işlemlerinde normalde ADSL kullanan abone TurkNet VDSL paketlerine geçerse eski modemi kullanamaz yeni ADSL+2 modem almak zorundadır. 16 Mbps hız altında alan aboneler 16 Mbps üzeri hızlara geçtiklerinde modemleri de değiştirmelidir. Modeminiz uyumluysa sorun yaşamazsınız. Geçiş yapmadan önce Taahhüt sürenizi kontrol edin. Diğer firmalarda olduğu gibi TurkNet cayma bedelini karşılamaz.

TurkNet ADSL internet kampanyaları

TurkNet internet anlamında sunduğu avantajlarla diğer ISS firmalarına göre bir adım daha öndedir. Kampanyalarda ise şu avantajlar bulunur;

 1. 100 Mbps’ye kadar hız
 2. AKK’siz internet
 3. Taahhütsüz internet

2018 yılı sonu 2019 yılının hemen başında kalkacak olan AKN kavramı TurkNet tarafından 2017 yılının ekim ayı itibari ile kaldırılmıştır.

ADSL internet Başvuru:

TurkNet internet başvurusu yapmak istiyorsanız aşağıdaki Müşteri Hizmetleri telefon numarası ile irtibata geçebilirsiniz..

 0 850 288 80 80

TurkNet ADSL Hızları

TurkNet abonesi olmak istediğinizde VDSL ve Fiber gibi altyapınız bulunmuyor sadece ADSL altyapınız varsa aşağıdaki bağlantı hızlarından yararlanırsınız.

 • 4 Mbps limitsiz
 • 8 Mbps Limitsiz
 • 16 Mbps Limitsiz

Santral mesafenize bağlı olarak alabileceğiniz hızları öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantı butonundan yararlanabilirsiniz.

Ne kadar hız alabilirim

Not: Sorgulama ekranında Türk Telekom ADSL ve VDSL altyapı mevcutluğu ile bağlantı hızınızı öğrenebilirsiniz.

Digiturk ADSL sorgula, Digiturk ADLS internet altyapı, Digiturk ADSL altyapı sorgulama

Digiturk ADSL sorgula, Digiturk ADLS internet altyapı, Digiturk ADSL altyapı sorgulama

Digiturk ADSL internet altyapı

Digiturk ADSL altyapı fiber ile kıyaslandığında çok daha fazla bölgede bulunur. Birçok hanede ADSL internet altyapısı sorgulama yapıldığında mevcut olduğu görülür. Bu derece geniş altyapının oluşu Türk Telekom tarafından sunulan hizmet olmasından kaynaklıdır. Digiturk ile eve internet ve TV almak istediğinizde mevcut Telekom altyapısını kullanacağınızdan kolayca internet hizmetinden faydalanabilir ya da hattınızı Digiturk internet ile değiştirebilirsiniz.

ADSL var mı Digiturk, Digiturk ADSL nerede

Digiturk 81 il ve ilçlerinde hatta mahalle sokak hemen her yerde ADSL internet hizmeti sunabilir. Altyapının olmadığı ve Fiber olan yerlerde ADSL ile hizmet veremez. Altyapınız yoksa hizmet alamazsınız. Fiber varsa sadece fiberli kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

Digiturk altyapı sorgulama

Fiber sorgu →ADSL sorgu →

Digiturk ADSL geçiş

Mevcut internet aboneleri internet hatlarını Digiturk’e taşıma (CHURN) yapabilir. Kullandığınız bir internet hizmeti varsa mevcutta altyapınız uygun demektir. Talep edeceğiniz ve sorgulama esnasında çıkan hızlara göre yeni kampanya talebinde bulunabilirsiniz. Telefonlu internet kullanıyorsanız Digiturk+Telefonsuz internet (Yalın), Telefonsuz internet kullanıyorsanız Telefon+Digiturk internet kampanyalarından birine geçebilirsiniz.

Fiber, Vdsl ve ADSL internet kullanıcıları mevcut yapılarınız bozmadan hat taşıma yaparak internetlerinde kesinti olmadan kullanmaya devam edebilirler.

Digiturk ADSL kampanyaları

Digiturk digital platformlarından yararlanmanızı sağlayan internet+TV yayın kampanyaları ile hizmeti tek faturada toplamanız mümkündür. Bu hizmetlerden birini tercih ettiğinizde aşağıdaki ayrıcaklardan yararlanabilirsiniz.

 1. Ucuz ADSL internet ve TV
 2. Telefonsuz (Yalın) veya Telefonlu ADSL internet
 3. Digiturk zevke göre ek paket seçimleri
 4. Taksitli Modem
 5. 16 Mbps’ye kadar bağlantı hızı
 6. Aktivasyon ve bağlantı ücretsiz

gibi çeşitli ayrıcalıklarla dolu kampanyalar sunmaktadır.

Digiturk ADSL Başvuru:

Digiturk ADSL kampanyalarına dahil olmak veya paket, tarifeler hakkında bilgi almak istiyorsanız “başvuru” butonuna tıklayarak kısa sürede ücretsiz arayarak bilgi sunabiliriz.

Tıklayın Hemen Sizi Arayalım

Digiturk ADSL Hızları

Digiturk ADSL altyapınızın uygunluğuna göre çeşitli hızlarda hizmet almanıza olanak sağlar buna göre alabileceğiniz hızlar;

 • 4 Mbps limitsiz
 • 8 Mbps Limitsiz
 • 10 Mbps Limitsiz
 • 16 Mbps Limitsiz

Yukarıdaki hızlar altyapınızın santral ile olan mesafesine göre değişim gösterecektir. Aşağıdaki buton ile alabileceğiniz yani evinize kadar gelecek internet ADSL bağlantısı hızlarını sorgulayabilirsiniz.

Alabileceğiniz Hızınızı Öğrenin

Not: Digiturk Turkcell Superonline fiber internet altyapısı ile ayrıca Fiber kampanyalarda sunmaktadır. Sunulan kampanyalarda ise Modem ve kurulum ücretsiz olarak gerçekleştirilir.

D-Smart ADSL sorgula, D-Smart ADLS internet altyapı, D-Smart ADSL altyapı sorgulama

D-Smart ADSL sorgula, D-Smart ADLS internet altyapı, D-Smart ADSL altyapı sorgulama

D-smart ADSL internet altyapı

D-Smart ADSL internet altyapısı Fiber altyapı ile kıyaslandığında çok daha geniş bir bölgeye hitap eder. Fiber olmasa bile hemen her evde ADSL internet altyapısı mevcuttur.  Aşağıdaki sorgulama butonları ile evinize kadar gelen “ADSL internet altyapı sorgulama” yapabilirsiniz. Altyapının bulunması durumunda Yalın Adsl (Telefonsuz) veya Telefonlu ADSL internet alabilir aynı zamanda TV ihtiyacınızıda kampanyalara dahil edere TV+D-Smart internet keyfini sürebilirsiniz.

ADSL var mı Dsmart, Dsmart ADSL nerede

D-Smart ADSL İL ayrımı olmaksızın tüm ilçeler, mahalleler, sokak/cadde ve hemen her evde kullanılabilir bir yapıdır. Evinizde telefon altyapısı varsa ADSL internet hizmetinden faydalanabilirsiniz anlamına gelir. D-Smart ADSL altyapı olarak Türk Telekom altyapısını diğer sağlayıcılar gibi ortak olarak kullanmaktadır.

Fiber hat sorgu →ADSL hat sorgu →

D-smart ADSL geçiş

Başka bir operatör üzerinden ADSL, VDSL veya Fiber internet hizmeti alıyorsanız hattınızı D-Smart ADSL hizmetine veya Fiber altyapısına taşıma (CHURN) yapabilirsiniz. Hat taşıma (GEÇİŞ) yaparken eski operatörden bir sözleşme fesih cezası gelirse D-Smart ADSL taahhüt karşılama imkanından yararlanarak çıkan tutarı mevcut kampanyanıza ek olarak indirim alarak sözleşme süresince indirimli şekilde kullanabilirsiniz. Cayma bedeli karşılama için önce faturayı ödemeli ardından ödeme dekontu ve faturanızın fotokopisini 0212 478 05 55 numaralı faks hattına 60 gün içerisinde göndermeniz yeterlidir.

D-Smart ADSL kampanyaları

Fiber hizmetlerden yararlanamayan aboneler ADSL kampanyalarından yararlanabilir. HD kalitesinde bir yayın ile hem internet hem de TV hizmetini birlikte alabileceğiniz ucuz kampanyalar mevcuttur.

 1. Ucuz ADSL internet
 2. Telefonsuz (Yalın) veya Telefonlu ADSL internet
 3. Dsmart TV+ADSL internet
 4. Taksitli Modem
 5. Taahhüt karşılama
 6. 16 Mbps’ye kadar bağlantı hızı
 7. Aktivasyon ve bağlantı ücretsiz
 8. Taahhütsüz ADSL

gibi ayrıcaklardan dilerseniz faydalanabilirsiniz.

ADSL Başvuru:

D-Smart ADSL kampanyalarına dahil olmak veya paket, tarifeler hakkında bilgi almak istiyorsanız “başvuru” butonuna tıklayarak kısa sürede ücretsiz arayarak bilgi sunabiliriz.

Tıklayın Hemen Sizi Arayalım

D-Smart ADSL Hızları

D-Smart ADSL desteklenen altyapınıza göre şu hızlardaki kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

 • 4 Mbps limitsiz
 • 8 Mbps Limitsiz
 • 10 Mbps Limitsiz
 • 16 Mbps Limitsiz

ADSL hızları MBPS’ye kadardır. Yani net hız alacağınız anlamına gelmez. Santral mesafenize bağlı olarak değişim gösterecektir. Aşağıdaki buton üzerinden Maksimum alabileceğiniz internet hızını ayrıca öğrenebilirsiniz.

Alabileceğiniz Hızınızı Öğrenin

Not: D-Smart internet kampanyaları TV hizmetleri ile birlikte çok çeşitli kampanyalar sunmaktadır. TV’li internet kampanyalarından yararlanabileceğiniz gibi ayrıca sadece internet kampanyalarından da faydalanabilirsiniz.

Call Now Button- Bizi Şimdi Arayın!