Ev internet hattı başvuru 2018, eve internet bağlatma başvurusu 2018

Eve internet bağlatmak için internet başvurusu 2018

Evine internet almak isteyen ve internet abonesi olmak isteyen 2018 yılında müşteriler Adsl başvuru, Vdsl başvuru, Fiber başvuru gibi çeşitli alternatif altyapı hizmetlerinden faydalanarak hızlı, kotalı, kotasız, limitsiz, sınırsız telefonsuz (yalın) seçeneklerinden cazip gelen bir kampanya ile başvuru merkezi aracılığı ile hızlı şekilde Ttnet, Türk Telekom, Vodafone, Kablonet, Turkcell Superonline, Millenicom, TurkNet arasından seçim yapabilir.

Eve internet başvurusu

Başvurunun en hızlı ve kolay olanı aşağıdaki talep formudur.

Tıklayın Hemen Sizi Arayalım

Eve internet hattı almak için başvuru şartları

İnternet başvurusunda bulunmak ve evine internet bağlatmak isteyen abonelerin şu koşulları ve şartları yerine getirmesi gerekmektedir;

 • İnternet altyapısının olması
 • 18 yaşının altında olmaması
 • TCKimlik numaralı belgesinin veya alternatifinin bulunması
 • Yabancı uyruklu kişilerin tarihi uygun belgesinin olması
 • Abonelik sözleşme ve formlarının imzalanması

İşyeri sahipleri veya bireysel ev kullanıcıları bu şartları yerine getirdiği sürece internet başvuru talebinde bulunabilir.

Adsl başvurusu, Vdsl başvurusu, Fiber başvurusu

Hangi altyapınız mevcutsa hizmetlerden o şekilde faydalanbilirsiniz örneğin;

 • Adsl altyapınız varsa Vdsl veya fiber alamazsınız
 • Vdsl altyapınız varsa fiber alamazsınız
 • Fiber varsa adsl veya vdsl paketleri alamazsınız

Yukarıdaki internet bağlatma şartları hem yeni internet aboneliği hem de internet taşıma yapmak isteyen müşteriler için geçerlidir.

Uygun internet hızları ise şu şekilde tanımlanır;

 • 16 Mbps’ye kadar  olan internet hatları Adsl
 • 16 Mbps’den 100 Mbps’ye kadar olan hatlar Vdsl
 • 24 Mbps’den 1000 Mbps’ye kadar çıkan hızlardaki hatlar Fiber

Tercih etmek altyapıya göre tamamen müşteriye kalan durumdur.

İnternet kullanımları için adil kullanım kotası

Geçen yıl olduğu gibi 2018 yılı sonuna kadar gece 02:00 ile 08:00 saatleri arasında Adik Kullanım Kotaları devre dışı olacaktır. Kullanımlar kotaya dahil edilmeyecek

2018 yılında AKK kalkıyor mu, AKK kaldırıldı mı?

Tarihsel olarak yıl 2018 görünmektedir ancak sene sonu olduğundan 2019 yılının ocak başı ile yani 01.01.2019 tarihinde kotalar tamamen kaldırılmış olacaktır.

Yalın internet başvurusu, Telefonsuz internet başvurusu

Yukarıda belirtilen koşul ve şartlar yerine getirildiği sürece abone dilerse mevcut internet paketi seçiminde yalın internet başvurusu, telefonsuz internet başvuru olarak tercih edebilir vey mevcut internet paketindeki telefon hattını kampanyalara dahil ederek tek fatura ödemeye devam edebilir.

Başvurusu sorgulama

ISS (İnternet Servis Sağlayıcı) Müşteri hizmetleri üzerinden yapılan “internet başvurus sorgulama” ile hattın mevcut durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Başvuru yapılan internet sağlayıcı ile görüşme yapılmalıdır.

İnternet başvurusu hakkında;

Ttnet ve Türk Telekom ev internet paketleri ile Superonline Adsl, Vdsl, Fiber yine aynı şekilde Vodafone Supernet ev internet paketleri en çok başvuru yapılan hizmetlerdir.

Superonline daha uygun internet paketler 2018 ve ucuz yalın ve telefonsuz internet fiyatları 2018

Superonline daha uygun internet paketler 2018 ve ucuz yalın ve telefonsuz internet fiyatları 2018

Superonline fiber internet paketler 2018 ve ev internet fiyatları 2018

Kullanmayı düşündüğünüz internet hattı Yalın internet, VDSL internet, ADSL internet, Fiber internet ise; 2018 yılında daha cazip ve uygun koşullarda eve Turkcell Superonline internet bağlatmak avantajlı olacaktır.

Yeni kampanyalar arasında “Turkcell Enerji” ile ev internet hattı avantajlarından faydalanabildiğiniz gibi aynı zamanda ev elektrik hattınızı da indirim alarak kampanyalara dahil edebilirsiniz. Bu sayede evinizdeki internet hattınızı Fiber, VDSL ve ADSL paketleri altyapı uygunluğuına göre daha ucuz fırsatlar yakalayabilirsiniz. 2018 yılında Superonline fiber internet tarifeleri ve paketleri arasından faturalı Turkcell cep telefonu hattı kullananlar içinde aynı şekilde ucuzlatan paketler bulunmaktadır. Faturalı hat ve internet paketinizi birleştirebilirsiniz.

YENİ PAKETLER

Turkcell Superonline fiber internet fiyatları 2018

Mbps Download Upload Kampanya Ücret
24 Mbps 100 GB 50 GB 3 ay bedava 69.90 TL
24 Mbps 150 GB 50 GB 3 ay bedava 79.90 TL
24 Mbps 200 GB 50 GB 3 ay bedava 89.90 TL

Daha fazla detay için başvuru yapın kısa sürede size dönüş sağlayalım.

Tıklayın Hemen Sizi Arayalım

Yukarıdaki fiber internet fiyatları 2018 için ayrıca şu avantajlar bulunur;

Turkcell Superonline İnternet Avantajları

 1. Ücretsiz Modem
 2. Cayma Cezası Karşılama
 3. 3 ay Ücretsiz İnternet
 4. Ücretsiz Kurulum
 5. Kapıda sözleşme imzalama
 6. İnternet Aboneliği ve elektrik Aboneliği Birleşimi
 7. İnternet Aboneliği ve Faturalı Hat Birleşimi
 8. 100 Mbps’ye Kadar İnternet Hızı
 9. Ev Telefonu ve İnternet Hattı Birleştirme

Turkcell Superonline kampanyalarını diğer internet sağlayıcılardan farklı kılan avantajlar arasındadır.

Mevcut aboneler hatlarını Superonline ADSL, VDSL veya Fiber internet paketlerine taşıdıklarında cayma bedeli cezası çıkarsa Turkcell’den 90 gün içerisinde kampanyalar dahilindeki cayma bedelini indirim olarak talep ederek zarar etmeden internet hatlarını taşıma yapabilirler.

Superonline Kampanya Şartları ve Koşulları

Turkcell Superonline kampanyalarına dahil olmak isteyen aboneleri bazı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir bunlar;

 1. 18 yaşının altında olmamak
 2. İnternet altyapısının bulunuyor olması
 3. Abonelik sözleşmesi imzalamış olmak
 4. Turkcell tarafından Kara Liste’de bulunmamak

yukarıdaki şartları yerine getiren her müşteri “Turkcell Superonline” abonesi olabilir.

Superonline Fiber ve internet altyapı hizmeti

Eğer Turkcell tarafından sunulan Fiber optik altyapınız yoksa Türk Telekom altyapısı üzerinden hizmet alırsınız. 100 Mbps’ye varan hızlarda internet hizmeti alabilmeniz için binanızdaki altyapının VDSL internet destekliyor olması gerekmektedir. Eğer hatlar 16 Mbps altında destekliyorsa 4 Mbps, 8 Mbps, 16 Mbps ADSL internet hizmeti, 16 Mbps üzerinde 24 Mbps, 25 Mbps, 35 Mbps, 50 ve 100 Mbps hızlar için VDSL internet paketlerinden yararlanırsınız.

Superonline internet Kotası

Abone eğer dilerse 50 GB, 75 GB, 100 GB, 150 GB ve 200 GB akk olan paketlerden birini tercih edebilir. Kampanyaya bağlı olarak fiyatlarda değişimler oluşabilir.

Superonline AKK (Adil Kullanım)

Abonelerin merak ettiği konular arasında bir diğer konu Adil Kullanım Kotası “AKK” 2018 yılında nasıl işleyecektir. Kampanyalarda sunulan kotalar gece 02:00 ile sabah 08:00 arasında kotaya dahil edilmeden kullanıma devam edilecektir.

2018 yılı sonunda 2019 yılının hemen başında ise AKK “Adil Kullanım” tümüyle ortadan kalkacaktır.

Adsl nerede, Vdsl nerede, Hipernet nerede?

Adsl nerede, Vdsl nerede, Hipernet nerede?

Adsl internet, Vdsl internet, Hipernet nerede?

Eve internet bağlatmak veya internet kampanyalarına dahil olmak istiyorsanız bir altyapıya ihtiyacınız olacaktır. Tarife veya paket seçimi yapmadan önce altyapı kontrolü yaparak hangi kampanyaya dahil olabileceğinizi öğrenmeniz daha faydalı olacaktır.

Adsl, VDSL veya Hipernet altyapı sorgulamasını aşağıdaki bağlantı üzerinden yapabilirsiniz.

Tıklayın altyapınızı sorgulayın →

Adsl altyapı nerede?

Adsl internet altyapısı en yaygın olan bağlantı türüdür ve Türk Telekom altyapısı üzerinden verilir. Bu hizmet tüm Türkiye’de verilen hizmettir. Sorgulama ekranına girdiğinizde binanızın adresine 16 Mbps’ye kadar olan bir hızda sorgulama çıkıyorsa ADSL internet hizmetinden faydalanabilirsiniz demektir.

Vdsl nerede?

VDSL altyapı sorgulama ile ADSL internet altyapı sorgulaması aynı ekran üzerinden yapılır. Hız 16 Mbps üzerinde seyrediyorsa VDSL internet hizmeti alırsınız anlamına gelir. Adsl modemlerle VDSL altyapı uyumsuzluk yapacağından ADSL+2 modem kullanmalısınız. Hızınız Vdsl ile 100 Mbps’ye kadar çıkabilir.

Hipernet nerede?

Hipernet ile VDSL aynı hizmettir. Türk Telekom tarafından verilen yüksek hızda bağlantı Hipernet olarak adlandırılırken diğer firmalarda VDSL olarak isimlendirilir.

Yalın internet altyapısı, Telefonsuz internet altyapısı

Telefonsuz internet altyapı sorgulamalar ile ADSL ve VDSL altyapı sorgulamalar aynıdır. Paket veya tarifelerden Yalın internet kampanyalarını tercih ederseniz Yalın Adsl internet veya Telefonsuz VDSL internet paketi almış olursunuz.

Telefonsuz altyapı demek herhangi bir altyapı ihtiyacı yoktur anlamına gelmez. Yalın farkı ayrıca numara (ev telefonu) tahsisi yapılmayacak anlamına gelmektedir.

VDSL ile Hiperneti Fiberden ayıran özellik nedir?

Fiber ile VDSL (Hipernet) arasında fark sadece kablolamadır. VDSL internet alan aboneye fiber internet kablosunun ucundan bakır kablo ile internet hizmeti verilecek demektir. Özetlemek gerekirse; mahalleye çekilen bir fiber optik kablodan sizin evinize gelen kısmı normal internet kablosu üzerinden yüksek hızda internet almanızı sağlayacaktır. Binanıza kadar kazı çalışmaları yapılarak fiber optik kablo döşemeye gerek kalmadan mevcut altyapının ucu fibere monte edilerek hızlı internet kullanım imkanı sunulmasıdır. Normalde ADSL internet hizmeti alan abonenin Hipernet veya VDSL internet paketine geçmesi durumunda kampanyasına VDSL modem taksitli veya peşin almasında fayda olacaktır. Aksi durumda eski modemde ADSL2+ özelliği yoksa internet hizmetinden faydalanamazsınız.

Türk Telekom VDSL sorgula, Yalın Hipernet internet altyapı, Ttnet VDSL adres sorgulama

Türk Telekom VDSL sorgula, Yalın Hipernet internet altyapı, Ttnet VDSL adres sorgulama

Türk Telekom VDSL internet altyapı, Ttnet Hipernet

Türk Telekom Hipernet atyapısı sorgulama yaptığınızda eğer varsa 100 Mbps’ye varan hızlarda Hipernet TTNET kampanyalarından telefonlu veya telefonsuz (Yalın) internet olarak yararlanabilirsiniz. Hipernet terimi tabancı gelebilir şöyle izah edebiliriz; mahallenize gelen bir fiber optik kablo sonrasında hattın fiberden eve kadar gelen kısmında bakır kabloya bağlanarak eve gelen hızı fiber destekli olarak yükseltme biçimidir. Bu hızlar 16 Mbps üzeri 100 Mbps’ye kadar ulaşabilir.

Sorgulama yaparak VDSL olarak tabir ettiğimiz hipernet internet altyapınızın varlığını bu hız seviyelerine göre tesbit edebilirsiniz. Sorgulama sonucunda 16 Mbps üzerinde olan Yüksek internet hızı sonucu Hiperneti göstermektedir.

Hipernet var mı Ttnet, Türk Telekom Yalın Hipernet internet altyapısı

Fiber optik kabloların döşenme ağının fazlalaşmasıyla gün geçtikte yüksek hızda internet kavramı yaygınlaşmaktadır. Büyük şehirler başta olmak üzere yoğun yerleşim yerlerine daha fazla önem verilen bu pahallı yapı hızla büyümektedir. Aşağıdaki Hipernet sorgulama ekranı size yardımcı olacaktır.

Hipernet altyapı sorgu →

Türk Telekom Hipernet sorgulama

Türk Telekom altyapısı olarak sorguladığınızda eğer 16 Mbps üzerinde bir hız görüyorsanız VDSL olan Hipernet hizmetinden faydalanabilirsiniz. ADSL kullanıcısıysanız ve Hipernete transfer olmak istiyorsanız modeminizi ADSL2 yapmalısınız aksi durumda Hipernet hizmetinden faydalanamazsınız.

Türk Telekom Hipernet internet kampanyaları

TTNET markası ile alışık olduğumuz Türk Telekom ev interneti Hipernet kampanyalarından şu avantajları yakalayabilirsiniz;

 1. 100 Mbps’ye kadar hızlı Hipernet alabilir
 2. Geceleri AKK’siz Hipernet internet kullanabilir
 3. Telefonsuz (Yalın) Hipernet veya telefonlu internet kampanyalarından faydalanabilir
 4. Taksitli ADSL2 uyumlu Hipernet modem alabilir
 5. Ücretsiz aktivasyon ve bağlantı yaptırabilir

Kotalı (AKN) olan paket aldığınızda gece 02 ile 08 saatleri arasında kotadan harcamadan Hipernet hattınızı sınırsızca kullanabilirsiniz.

Hipernet yalın internet Başvuru:

Hipernet kampanyalarından faydalanmak için başvuru butonu aşağıdadır..

 Hipernet başvurusu yap

Burada bir not düşelim; Yüksek hızda internet bağlantısı alan aboneler ayrıca Millenicom, Vodafone Supernet, TurkNet, Ttnet, Superonline kampanyalarından da ayrıca faydalanabilir.

Türk Telekom Hipernet Hızları

Türk Telekom Hiper hat hızları şu şekildedir;

 • 24 Mbps VDSL
 • 25 Mbps VDSL
 • 35 Mbps VDSL
 • 50 Mbps VDSL
 • 100 Mbps VDSL

Alabileceğiniz maksimum veya minimum Hipernet hızları için;

Hipernet hızınızı sorgulayın

Not: 16 Mbps üzeri paketler Hipernet, 16 Mbps ve altındaki paketler ADSL internet hizmetidir.

Millenicom VDSL sorgula, Yalın Vdsl internet altyapı, Doping VDSL adres sorgulama

Millenicom VDSL sorgula, Yalın Vdsl internet altyapı, Doping VDSL adres sorgulama

Millenicom VDSL internet altyapı

Millenicom VDSL internet altyapısını Türk Telekom hattı üzerinden sağlar. Vdsl internet ile ADSL internet arasındaki fark ise ADSL 16 Mbps’ye kadar hız imkanı sunarken VDSL altyapı ile 100 Mbps’ye varan hızlar alabilirsiniz. Fiber kabloların ucunda evlere dağıtılan kablo ile bu hızın sağlanması gerçekleşir.

Normalde aşağıdaki Millenicom (Doping) altyapı sorgulama yaptığınızda Türk Telekom altyapısını sorgulamış olacak hattınızın hız ve altyapı bilgisine ulaşmış olacaksınız. Fiber kablodan sonra ilave bakır kablolar altyapının daha hızlı olmasını sağlayarak Türkiye’nin her il ve ilçelerinde VDSL ile fiber internet hızlarınızı görmenizi sağlar.

VDSL var mı Millenicom, Doping Yalın VDSL internet altyapısı

Telefonsuz veya telefonlu VDSL kampanyalarından yararlanabilmeniz için aşağıdaki sorgulama ekranında çıkması gereken hızınız 16 Mbps üzerinde olmalıdır. Değilse ADSL internet kampanyalarından faydalanırsınız.

VDSL altyapı sorgu →

Millenicom VDSL sorgulama

Millenicom altyapı sorguladıktan sonra çıkan hızınızın 16 Mbps ile 100 Mbps arasında bir değer olduğunu görürseniz ADSL2 uyumlu modemler ile bu hızı binanızda alabilirsiniz. Eski ADSL internet kullanan abonelerin modemleri bu hızları desteklemeyeceğinden modemlerini değiştirmeleri gerekebilir.

Başka operatörlerden Millenicom VDSL paketlerine geçmek isteyen ADSL aboneleri aynı şekilde başvuru esnasında veya sonrasında taksitli modem talep edebilir ya da kendi olanakları ile VDSL modem alabilirler.

Millenicom VDSL internet kampanyaları

Altyapıda çıkan VDSL sonucuna göre Millenicom kampanyalarına dahil olmak isteyen aboneler;

 1. 100 Mbps’ye kadar hızlı VDSL alabilir
 2. Geceleri AKK’siz VDSL internet kullanabilir
 3. Telefonsuz (Yalın) VDSL veya telefonlu internet kampanyalarından faydalanabilir
 4. Taksitli ADSL2 uyumlu modem alabilir
 5. Ücretsiz aktivasyon ve bağlantı yaptırabilir

AKN olan paketlerde gece kullanımları 2 ile sabah 8 arasında kotaya dahil edilerek kullanılır. Normal limitli internet paketleri alırsanız kota kavramından yararlanamazsınız. Yine AKK’siz internet kampanyaları Millencom internet paketleri arasında mevcuttur..

Millenicom yalın Vdsl internet Başvuru:

Daha fazla detay ve kampanya dahilindeki paketlere dahil olmak istiyorsanız aşağıdaki buton üzerinden telefon numaranızı bırakmanız yeterli olacaktır..

 Tıklayın size dönüş yapılsın

VDSL paketlerin açılış süreleri 3-4 güne kadar tamamlanabilir..

Dopin VDSL Hızları

Millenicom VDSL hat hızları şu şekildedir;

 • 24 Mbps VDSL
 • 25 Mbps VDSL
 • 35 Mbps VDSL
 • 50 Mbps VDSL
 • 100 Mbps VDSL

Bağlı bulunduğunuz santrale göre yukarıdaki hızlar mesafelere göre değişim gösterecektir.

Altyapı hızınızı sorgulayın

Not: 16 Mbps üzeri paketler VDSL, 16 Mbps ve altındaki paketler ADSL internettir.

Superonline VDSL sorgula, Yalın internet altyapı, Superonline VDSL adres sorgulama

Superonline VDSL sorgula, Yalın internet altyapı, Superonline VDSL adres sorgulama

Superonline VDSL internet altyapı

Superonline VDSL altyapısı sorgulama konusundan önce VDSL ne anlama geliyor öğrenelim. Superonline Yalın VDSL kampanyaları ve paketlerini sıkça duyoruz ama tam olarak ne anlam ifade ettiğini bilmeyebilirsiniz. Vdsl Fiber optik kablo sonrasında eve kadar gelen bakır kablolar üzerinden verilen data hizmetidir. Bu hizmet Türk Telekom üzerinden tüm Türkiye’de fiber olan bölgelerde sunulabilir.

Fiber altyapı maliyetlerinin yüksek oluşu her haneye çekimi güçleştirir ancak Fiber merkezi yerlere kadar getirilere ucundaki eve gelen kabloya bağlanarak yüksek hızda internet almaya elverişli hale gelir. Superonline kendi altyapısı olarak Fiber internet kullanır ancak altyapının olmadığı yerlerde Türk Telekom altyapısı üzerinden de aynı kalitede hizmetler sunar. Tıpkı Superonline Yalın VDSL paketlerinde olduğu gibi.

VDSL var mı Superonline, Superonline Yalın VDSL internet altyapısı

Yalın VDSL altyapısı ve Telefonlu VDSL altyapısı aynı altyapı kablosu üzerinden verilir. Hizmeti alıp alamayacağınıza dair sorgulama bilgisine aşağıdaki buton üzerinden erişebilirsiniz.

VDSL altyapı sorgu →

Superonline VDSL sorgulama

Sorgulama adrese dayalı olarak yapılır ve sonucu hem alabileceğiniz hız ile varlığını gösterir. Sorgulama sonucunda VDSL hizmet var demez ama 16 Mbps üzerinde bir hız alabileceğinizi görüyorsanız Yüksek Hızda İnternet varlığı VDSL anlamına gelir.

Adsl internet kullanıcıları VDSL paketlere geçiş yapmak veya diğer operatörlerden hat taşıma yapmak istediklerinde mevcut modemlerle çalıştıramazlar. Modemin uyumlu olması ve değiştirilmesi gerekecektir. Superonline VDSL internet kampanyalarına modem dahil edilerek alınabilir. Modem teslimleri ve sözleşme gönderimleri ücretsiz olarak eve kadar gelecektir.

Superonline VDSL internet kampanyaları

Altyapınız VDSL için uygunsa VDSL paketleri içindeki avantajlar şunlardır;

 1. 100 Mbps’ye kadar hızlı VDSL
 2. Geceleri AKK’siz VDSL internet
 3. Telefonsuz (Yalın) VDSL veya telefonlu internet
 4. Taahhüt karşılama
 5. ADSL2 uyumlu modem
 6. Ücretsiz aktivasyon ve bağlantı

Superonline AKN’li paketlerde gece 02:00 ile 08:00 arasında ADSL, VDSL ve Fiber internet hattı kullananların harcadıkları datalar kotaya yansıtılmaz.

Superonline yalın Vdsl internet Başvuru:

Paketler ve kampanyalar hakkında daha detaylı bilgiler alarak başvuru yapmak istediğinizde aşağıdaki bağlantı butonu üzerinden size dönüş yapılmasını sağlayabilirsiniz.

 Tıklayın size dönüş yapılsın

VDSL internet aktivasyonu sözleşme imzalanma süresine bağlı olarak 3-4 gün kadar açılma süreleri, diğer operatörlerden geçişlerde ise 7 güne kadar aktivasyon süreci gösterebilir..

Turkcell Superonline VDSL Hızları

Superonline VDSL hat hızları şu şekildedir;

 • 24 Mbps VDSL
 • 25 Mbps VDSL
 • 50 Mbps VDSL
 • 100 Mbps VDSL

Yukarıdaki VDSL hızları Mbps’ye kadar olan hızlardır. Bu hızlar santral mesafeleri ve kablo uzunluğuna göre değişimler gösterebilir.

Altyapı hızınızı sorgulayın

Not: VDSL internet sorgulama ekranında hattınızın VDSL olduğunu 16 Mbps üzeri hızlardan anlayabilirsiniz.

Vodafone VDSL sorgula, Vodafone internet altyapı, Vodafone VDSL adres sorgulama

Vodafone VDSL sorgula, Vodafone internet altyapı, Vodafone VDSL adres sorgulama

Vodafone VDSL internet altyapı

Vodafone VDSL altyapı normalde tıpkı Adsl internet hizmetlerinde sunulan altyapı Türkiye’de gittikçe yaygınlaşarak fiberden eve kadar bakır kablolar üzerinden sinyal gönderilen data hattıdır. Vdsl ile hem telefon hem de internet hizmeti alınabilir. Vdsl altyapı hızı ve uygunluğunu aşağıdaki bağlantı üzerinden sorgulayarak adrese göre bilgi alabilirsiniz.

VDSL altyapının olduğu yerlerde internet hızınızın 16 Mbps üzerinde olduğunu göreceksiniz 100 Mbps’ye kadar VDSL ile bağlantı hızı alabilirsiniz. Adslmax kampanyalarında olduğu gibi yüksek hızda Vodafone kampanyalarından ve paketlerinden almaya olanak sunar.

VDSL var mı Vodafone, Vodafone VDSL internet altyapısı

Vodafone VDSL bağlantısı Türkiye’de her il ve ilçeye göre yaygın hale gelmektedir. Tüm il ve ilçeler için VDSL altyapı sorgulamasını aşağıdaki buton üzerinden gerçekleştirebilirsiniz..

VDSL hat sorgu →

Vodafone VDSL internet geçiş

VDSL hattın olduğu bölgelerde normalde ADSL kullanan aboneler tarife değişikliği yapar gibi VDSL’e geçiş yapabilir. Aynı şekilde Fiber internet altyapısı gelen (hat çekilen) abonelerde hatlarını taşıyabilir.

Yeni aboneler ise başvuru yaptıklarında ADSL, VDSL, Fiber gibi hangi kablolamaya uygunluk varsa en üst düzey hizmetlerden faydalanabilir. Fiber varsa ADSL bağlanmaz. VDSL hatlara geçmek isteyen aboneler eski modemlerini kullanamaz. Adsl modemler ile VDSL modemler uyumsuzdur. Modemin ADSL2 uyumu varsa kullanılabilir aksi durumda yeni bir modem almak durumundasınız.

ADSL modemler 16 Mbps’e kadar hız desteklerken VDSL modemler 100 Mbps’ye kadar hızları destekler.

Vodafone VDSL internet kampanyaları

Vodafone ev internet kampanyaları VDSL hattı üzerinden alacaksanız telefonsuz ev interneti veya telefonlu ev interneti paketlerinden tercih yaparak şu ayrıcalıklardan;

 1. 100 Mbps’ye kadar hız
 2. Geceleri AKK’siz internet
 3. Telefonsuz (Yalın) veya telefonlu internet
 4. Taahhüt karşılama
 5. Taksitli ADSL2 uyumlu modem

2018 yılı sonu 2019 yılının hemen başında kalkacak olan AKN kavramı Vodafone ile geceleri VDSL kampanyalarında da 02:00 ile 08:00 saatleri arasında ücretsizdir kotadan yemeden kullanabilirsiniz.

Vodafone Vdsl internet Başvuru:

Vodafone ev internet başvurusu yapmak için aşağıdaki başvuru butonu üzerinden işlem yapabilirsiniz. Evraklarınız ve sözleşmeniz ücretsiz olarak adresinize gönderilecektir.

 Başvuruda bulunmak için tıklayın

Yeni internet başvurusunda bulunan abonelerde 7 güne kadar, internet hattını taşıyan abonelerde ise 10 güne kadar hizmet tamamlanmış olur.

Vodafone VDSL Hızları

Vodafone ev interneti VDSL üzerinden alacak olan abonelerin maksimum hızları şu şekilde olacaktır;

 • 24 Mbps’ye kadar
 • 25 Mbps’ye kadar
 • 50 Mbps’ye kadar
 • 100 Mbps’ye kadar

Yukarıdaki belirtilen hızlar eve gelen kablo mesafesine göre yüksek veya düşük olabilir.

Ne kadar hız alabilirim

Not: VDSL ile ADSL internet ayrımını şu şekilde yapabilirsiniz. 16 Mbps üzeri hızlar VDSL, 16 Mbps altındaki hızlar ADSL’dir.

TurkNet VDSL sorgula, TurkNet VDLS internet altyapı, TurkNet VDSL altyapı sorgulama

TurkNet VDSL sorgula, TurkNet VDLS internet altyapı, TurkNet VDSL altyapı sorgulama

TurkNet VDSL internet altyapı

TurkNet VDSL altyapı en çok aranan ve ihtiyaç duyulan yapıdır. VDSL altyapı uygunluğu olan ev sahipleri hızlarını 100 Mbps’ye kadar ve taahhütsüz internet paketleri ile sorunsuz internet hizmetine sahip olabilir. Vdsl altyapı Türk Telekom tarafından sunulan hizmettir. TurkNet ise ortak altyapının kullanımı ile köşe bucak VDSL interneti maksimum hızda üstelik AKN’siz olarak dağıtmaktadır.

VDSL internet hizmetinden yararlanmak isteyen abonenin bölgesinden bir fiber altyapı geçmelidir. Fiber optik kablolamaların ucu eve kadar bakır kablo ile desteklenerek yüksek hızda internet sağlanır.

Abone VDSL internet altyapım var diyebilmesi için altyapı sorgulama yaptığında 16 Mbps üzerinde hız görüyor olmalıdır. 16 Mbps altında veya 16 Mbps’ye kadar hızlar görüyorsa ADSL altyapı hizmeti alıyor anlamına gelir.

VDSL var mı TürkNet, TurkNet VDSL internet nerede

Sorgulama yaparken bulunduğunuz veya internet almak istediğiniz binanın kapı numarasına kadar adres bilgilerini tam olarak girmelisiniz. Sorgulama kısmında size maksimum görebileceğiniz değerler yansıtılacaktır. Çıkan hızlara göre kampanya tercihlerinde bulunabilirsiniz. Vdsl internet sorgulaması Tüm il ve ilçeler için geçerlidir.

VDSL internet hattı sorgula →

TurkNet Vdsl’e internet geçiş

İnternet altyapısı uygun olduğu veya evinde hali hazırda abonelik olanlar kolayca geçiş yapabilir. Adsl veya Vdsl altyapı hangisi mevcutsa o hizmet üzerinden kampanyaya dahil edilirler.

TurkNet VDSL internet kampanyaları

Diğer operatörlerle kampanyalar kıyaslandığında TurkNet biraz daha avantajlı hizmetler verir. 2019 yılının başına gerek kalmadan Adil Kullanım Kotası bulunmayan internet kampanyalarına dahil olunabilir. Avantajlar ise kısaca şunlardır;

 1. Maksimum hızda VDSL internet
 2. Taahhütsüz VDSL paketleri
 3. AKK’siz VDSL kampanyaları

çoğu abonelik düşünen kişiler için yeterince tatmin edici kampanyalardır.

TurkNet Başvuru:

İnternet aboneliğinizi TurkNet üzerinden sağlamak için TurkNet Müşteri Hizmetleri ile görüşme sağlamalısınız. Arkadaşını getir kampanyaları ile aynı hizmeti 1 ay ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Başvuru aşamasından önce TurkNet abonesi birinden referans almanız veya bir başka aboneye referans olmanız yeterlidir.

TurkNet VDSL internet Hızları

Kampanyalar dahilinde hızınızı 100 Mbps olarak göreceksiniz ancak mevcuttaki altyapının desteklediği kadar hızlar alabileceğinizden dolayı şu hızlarla karşılaşabilirsiniz;

 • 24 -25 Mbps VDSL
 • 50 Mbps VDSL
 • 100 Mbps VDSL

Hizmetin altyapı Türk Telekom üzerinden sağlandığından alacak olduğunuz hızı sorgulama ekranlarında görerek kampanya tercih edebilirsiniz.

Digiturk VDSL sorgula, Digiturk VDLS internet altyapı, Digiturk VDSL altyapı sorgulama

Digiturk VDSL sorgula, Digiturk VDLS internet altyapı, Digiturk VDSL altyapı sorgulama

Digiturk VDSL internet altyapı

Digiturk VDSL altyapı terimini duyduğumuz gibi ISS firmalarında çoğu zaman VDSL paketleri karşımıza çıkar. VDSL paketlerdeki hızlar neredeyse Fiber internet hızlarına eşdeğer gibi duruyor. Peki nedir bu VDSL internet? VDSL interneti basit bir dilde anlatacak olursak; fiber optik kablo döşenen bölgelerde kablonun ucundan bakır kablo ile evlere kadar gönderilen hizmettir. Evinize gelen internet hattınızın ucu Fibere bağlanır. Bu sayede 100 Mbps’ye varan hızlarda internet hizmeti alırsınız.

VDSL var mı Digiturk, Digiturk VDSL nerede

Fiber internet altyapısı geniş bölgelere yayılmaya devam ettikçe VDSL olan bölgelerde doğal olarak artacaktır. Normalde abone VDSL hızında internet alabileceğini ancak binasına gelen hızı öğrenmek istediğinde farkeder. VDSL üzerinden internet bağlantısı alıp alamayacağınızı aşağıdaki VDSL sorgu butonu üzerinden öğrenebilirsiniz.

Fiberi sorgula →VDSL sorgu →

Sorgu aşamasından sonra eğer hızınız 16 Mbps üzerindeyse VDSL paketlerden yararlanabilirsiniz demektir.

Digiturk VDSL internet geçiş

Mevcut abonenin internet altyapısında VDSL varsa geçiş yapabilir. Adsl altyapı olanlarda ADSL, Fiber internet olanlarda ise Fiber internet hizmetleri üzerinden kampanyalar sunulur. Adsl’den VDSL geçiş yapan abonenin modemini de değitirmesi gerekecektir. Değiştirmeyen aboneler internet bağlantısında sorun yaşar. Vdsl paketlerinde de aynı şekilde Telefonsuz VDSL, Telefonlu VDSL gibi tercihler tamamen aboneya kalmıştır.

Digiturk VDSL internet kampanyaları

Kampanyalar arasında size hangisi daha cazip geliyorsa seçim yapabilirsiniz. Bu kampanyalar mevcut hızlarınıza göre ayarlanmaktadır.

 1. Telefonsuz VDSL paketleri ve TV
 2. Telefonlu dakika ve TV
 3. 100 Mbps’ye kadar hız alma imkanı

ve bunlara benzer birçok digital yayın ağınızı genişleteceğiniz ek paketler alabilirsiniz.

Digiturk Başvuru:

Digiturk VDSL paketlerine geçmek veya yeni bir internet hizmetiyle beraber Digiturk TV almak istiyorsanız ücretsiz kurulum ve montajlar için kısa sürede size dönüş sağlayabiliriz. Aşağıdaki buton üzerinden telefon numaranızı bırakmanız yeterlidir.

Tıklayın Hemen Sizi Arayalım

Digiturk internet Hızları

Digiturk VDSL internet paketleri ile alabileceğiniz hızlar şu şekildedir;

 • 24 -25 Mbps VDSL
 • 50 Mbps VDSL
 • 100 Mbps VDSL

Yukarıda bahsi geçen hızlar tamamen altyapınızın size sağladığı hızlarla alakalıdır. Hattınızın ne kadar hız desteklediği bu anlamda önemlidir. Aşağıdan evinize gelen bağlantı hızını ayrıca sorgulayabilirsiniz.

Alabileceğiniz (Max) Hızınızı Öğrenin

Not: VDSL olan bölgeler ADSL, ADSL olan bölgeler VDSL kampanyaları sunulamaz. Hizmet değiştirilerek işlem yapılabilir.

D-Smart VDSL sorgula, D-Smart VDLS internet altyapı, D-Smart VDSL altyapı sorgulama

D-Smart VDSL sorgula, D-Smart VDLS internet altyapı, D-Smart VDSL altyapı sorgulama

D-smart VDSL internet altyapı

D-Smart VDSL internet anlam olarak ADSL ile Fiber internet bağlantısının ortası gibi düşünebilirsiniz. Vdsl bağlantılar fiber internet altyapısının binaya kadar gelmediği durumlarda bakır kablo üzerinden eve yüksek internet hızı olarak sunulan hizmettir. Tıpkı fiber ve Adsl internetlerde olduğu gibi Yalın veya telefonlu olarak aynı şekilde hizmetler sunulabilir.

VDSL var mı Dsmart, Dsmart VDSL nerede

D-Smart VDSL internet altyapısı Türk Telekom altyapısı kullanır. Bu hizmet 16 Mbps üzeri hızlarda varlığını gösterir. Sorgulama yaptığınızda alabileceğiniz hız 16 Mbps üzerindeyse VDSL altyapı uygunluğu var demektir. Tüm internet sağlayan firmalar aynı şekilde hizmet verir.

Fiber hat sorgu →VDSL hat sorgu →

D-smart internet geçiş

Evinde veya işyerine internet hattı kullanan bir abone ister fiber ister Adsl hangi hattı kullanırsa kullansın dilediği zaman hattını bir başka operatöre taşıyabilir. Hat taşıma başvurusu yapıldığında mevcut altyapı kontrolü sağlanarak alınabilir en avantajlı internet hizmetine geçilmesi sağlanır.

Taşınma esnasında hat fiber ama gideceği adreste Adsl, Vdsl altyapı uygunsa hizmet değişerek taşınır. Aynı şekilde Adsl kullanan abone Fiber olan bölgeye geçtiğinde hizmeti fiber olarak değişir.

D-Smart internet kampanyaları

Müşterinin altyapısı uygun olduğu sürece Telefonlu, telefonsuz (yalın) internet kampanyalarına dahil olabileceği gibi aynı zamanda D-Smart TV+internet kampanyalarından da ayrıca yararlanarak iki hizmeti daha ucuz fiyata getirebilir.

 1. Telefonsuz (Yalın) veya Telefonlu
 2. Dsmart TV+ internet
 3. Taahhüt karşılama
 4. Yüksek hızda internet
 5. Aktivasyon ve bağlantı ücretsiz
 6. Taahhütsüz internet

gibi ayrıcaklardan D-Smart ile faydalanmak mümkündür.

D-Smart Başvuru:

D-Smart internet ve diğer kampanyalarına dahil olmak veya paket, tarifeler hakkında bilgi almak istiyorsanız “başvuru” butonuna tıklayarak kısa sürede ücretsiz arayarak bilgi sunabiliriz.

Tıklayın Hemen Sizi Arayalım

D-Smart internet Hızları

D-Smart altyapı uygunluğuna göre aşağıdaki hızlarda bağlantı yapmanıza olanak sunar;

 • 4 Mbps ADSL
 • 8 Mbps ADSL
 • 10 Mbps ADSL-FİBER
 • 16 Mbps ADSL
 • 24 -25 Mbps FİBER
 • 50 Mbps FİBER
 • 100 Mbps FİBER

Yukarıda belirtilen ADSL ve Fiber bağlantı hızları şebeke yoğunluğu, kablolama mesafesi ve santral uzaklığına göre değişimler gösterebilir. Aşağıdaki bağlantı üzerinden adresinizde ne kadar hız alabileceğinizi sorgulayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca binanızın altyapısında hangi hizmetin varlığı konusunda da bilgi alabilirsiniz.

Alabileceğiniz (Max) Hızınızı Öğrenin

Not: Yukarıdaki hızlara göre tercihini D-Smart olarak kullanan müşteriler “Turkcell Superonline” veya “Türk Telekom” altyapı sağlayıcılarının hangisi uygunsa o firma üzerinden internet hizmeti vermektedir.

Call Now Button- Bizi Şimdi Arayın!