Fiber internet geçişi nasıl yapılır, Fiber hat taşıma başvuru formu

Fiber internet geçişi nasıl yapılır, Fiber hat taşıma başvuru formu

Evde fiber internet geçişi için başvuru

Evinde Adsl internet veya Vdsl internet paketi kullanan aboneler fiber altyapı geldiğinde hatlarını Fibere taşıyabilir. Fiber internet geçiş yapmak (Churn) isteyenler hattını fibere taşımak isteyen aboneler aşağıdaki başvuru butonu ile işlemlerini gerçekleştirebilir.

Not: Eğer aynı firma içinde geçiş yapacaksanız Müşteri Hizmetlerini aramanız yeterlidir. Firma değiştirerek fiber taşıma yapacaksanız aşağıdaki form ile talep iletiniz.

Evde fiber hat taşıma için başvuru, fiber internet geçiş

Fiber Hat için Başvuru Yap

Yukarıdaki fiber taşıma butonu ile;

Churn talepleriniz için başvuru yapabilirsiniz.

Fiber internet taşıma koşulları

Evinde hiç internet olmayan veya mevcut internet hattını Fiber ile değiştirmek isteyen aboneler başvuru taleplerini iletebilir. Yapılan geçiş işlemi ücretsiz hizmettir. Eğer taahhütlü bir aboneyseniz başka firmaya geçiş yaptığınızda taahhüt beceli “Cayma Cezası” karşı firmaya ödetebilirsiniz. (Ödeme indirim olarak verilir.) Hali hazırda internet taahhütlü abone kendi içinde Adsl’den fibere veya Vdsl’den fibere taahhüt bozmadan geçiş yapabilir. Alt tarifeye taahhütlü aboneler geçiş yapamaz.

Ev internetini Fiber ile değiştirmek isteyen aboneler mevcutta Fiber optik kablosu olan bir binada bulunmak zorundadır. Binanın altyapısında fiber yoksa Vdsl veya Adsl paketlerine geçiş yapabilir. Adsl altyapısı olan yere fiber, fiber altyapısı olan yere Adsl kampanyaları sunulamaz veya geçişi yapılamaz.

Fibere geçiş 2 şekilde yapılır;

  1. Kendi içinde geçiş
  2. Firma değiştirerek geçiş

Kendi içindeki geçişler firma değişimi olmayacağından Müşteri Hizmetleri aranarak yapılır. Bu hizmet tarife değişikliği olarak adlandırılır.

Firma değiştirme (Hat Taşıma) bu işlemin ismi Churn’dür. Abone hattını başka firmaya taşıyarak değişim gerçekleştirir. Ücretsiz olarak yapılan hizmette modemler ve kurulumlar ücretsiz yapılabilir.

Firma değiştirerek geçiş yapıldığında abone dilediği tarifeye geçebilir. Limitsiz fiber geçiş, Limitli fiber geçiş, yalın fiber geçiş gibi AKK’siz fiber geçiş, Akn ve limitli olan telefonsuz fiber geçiş işlemlerini de ayrıca yapabilir.

Fiber altyapı olmadan hızlı internet

Fiber altyapısı yoksa abonenin yararlanabileceği en hızlı hizmet Vdsl internet hizmetidir. Bu hizmet fiberin gittiği bölgelerde verilebilir ve 100 Mbps’ye varan hızlarda tıpkı Fiber gibi işlem yapılabilir.

About the Author
Call Now Button- Bizi Şimdi Arayın!