Fiber Sorgula, Fiber internet altyapısı öğrenme 2018

Fiber Sorgula, Fiber internet altyapısı öğrenme 2018

Fiber internet altyapı sorgulama 2018

Fiber Sorgula, Fiber nerede, Fiber internet altyapısı öğrenme 2018 yılında hangi internet markalarının altyapısı daha fazla var, fiber internet nerede var, binamda ve evimde internet bağlatmak için hangi internet altyapısının olduğunu ve fiber altyapı sorgulama nasıl yapabilirim, işte sorularınızın yanıtı.

Fiber internet 2018

2018 yılı için hem Türk Telekom hem de Turkcell Superonline tarafından çekilen fiber optik kablolama daha fazla hız kazanacak. 2018 yılında Turkcell önceki yıllara bakıldığında yapılan altyapı çekiminin neredeyse yarısı kadar daha fiber optik kablo döşeyerek 3 milyon aboneye hizmet verecek. Günümüzde 2 milyon hane üzerine çıkan Superonline altyapısı 2018 ve 2019 yıllarında da en çok yatırım yapan kurumsallar arasında olacak.

Türk Telekom yine aynı şekilde 2018 ve 2019 yılında birçok haneye bakır kablo yerine fiber optik kablo altyapısı ile değişimine devam ediyor. Türk Telekom altyapısında fiberin diğer bir avantajı ise aboneye evine fiber altyapı çekilmemiş olsa dahi mahalle veya cadde üzerinden geçirilen fiber optik kablolamalar sayesinde fiberden eve kadarki kısım bakır kablolar ile 100 Mbps’ye kadar hızlar sağlayabiliyor.

100 Mbps’ye kadar hız alabilmeniz için bağlı bulunduğunuz bölgede giber kutusu olması yeterlidir.

Fiber altyapı nasıl sorgulanır?

Yukarıdaki sorgulama butonlarımız ile bina ve ev sorgulamanızı adres girişi yaparak veya seçerek gerçekleştirebilirsiniz. Yüksek hızda internet, Adsl, Vdsl ve fiber optik altyapını hakkında hem bilgi alabilir hem de alabileceğiniz maksimum hızları görmüş olursunuz.

Superonline fiber altyapınız varsa;

internet kampanya ve tarifelerinden faydalanabilirsiniz.

Türk Telekom fiber altyapınız varsa;

  • Ttnet fiber
  • D-Smart fiber
  • Vodafone Fiber

internet hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Vdsl internet ve Adsl internet altyapınız varsa;

  • Turkcell Superonline
  • TurkNet
  • D-Smart
  • Digiturk
  • Millenicom
  • Ttnet
  • Vodafone

internet paketleri ve tarifelerden faydalanabilirsiniz.

Kablonet altyapı

Kablonet altyapı sadece kendi içerisined fiber internet imkanı sunar. Uydunet (Türksat Kablo) altyapısı olan aboneler sadece KabloTV ve KabloNet kampanya, paket ve tarifelerine dahil olabilir. Kendine özgü altyapısı sadece belirli il ve ilçe merkezlerinde olup yukarıdaki butonlar sayesinde sorgulama yapabilirsiniz. Kablonet altyapısı üzerinden bir başka firmanın internet kampanya ve tarifelerinden faydalanamazsınız. Sadece Türksat kablo hizmeti alabilirsiniz.

Churn

İnternetler arası geçiş işlemidir. Fiberi olan bir abone Adsl veya Vdsl hizmeti fibere bir başka firmadan veya bağlı bulunduğu operatör içerisinde tarife değişikliği yaparak başvuruda bulunabilir.

İptal

Adsl, Vdsl ve Fiber internet iptali arasında bir fark yoktur. Abone diğer hizmetleri iptal eder gibi bir dilekçe ile iptal işlemini faks yoluyla kolayca gerçekleştirebilir.

Fiber altyapı talebi

Fiber altyapı talepleri sadece müdürlüklere dilekçe ile başvuru yapılarak gerçekleştirilebilir. Online veya Müşteri hizmetleri aranarak eve fiber kablo çektirilmez.

About the Author
Call Now Button- Bizi Şimdi Arayın!