İnternet altyapı hızı sorgulama, internet altyapı hızı öğrenme

İnternet altyapı hızı sorgulama, internet altyapı hızı öğrenme

İnternet altyapı hız testi, internet altyapı hızı sorgulama

Evde internet kulanan veya kullanmak isteyen müşteriler binalarına gelen fiber optik kablo hızı veya bakır kablo hızlarını sorgulayabilir. Mevcut aboneler aldıkları hızı “Hız Testi” yeni abone olmak isteyenler ise alabilecekleri hızı ” Altyapı hızı sorgulama” yaparak öğrenebilirler.

Hız Testi → Altyapı hızı sorgu 

Fiber altyapı hızı sorgulama, fiber hız testi yapma

Fiber optik kablo üzerinden hizmet alan abonelerin alabilecekleri maksimum veya minimum hızı sorgulamalarına gerek yoktur. Fiber optik internet hattı mevcut olan aboneler kampanyalara göre hızlarını kendileri belirler. Fiberlerde alınabilecek hızlar nettir. 25 Mbps, 50 Mbps, 100 Mbps gibi net hızda internet alırlar. Adsl ve Vdsl paketlerinde olduğu gibi Mbps’ye kadar terimi kullanmadan direkt olarak “…. Mbps hızında internet” tercihi yapabilir.

Hız testi sayfasına girerek mevcu abone hem Upload (Yükleme) hem de download hızı (Bağlantı) sorgulaması yaparak kaç hızda internet hizmeti aldıklarını sorgulayabilir.

Adsl altyapı hızı sorgulama, Adsl hız testi yapma

Altyapısında fiber optik döşeli kablolar olmayan abonelerin veya merkezi santral mesafelerine uzak bölgelerde tercih edilen ya da kullanmak durumunda kalınan internet altyapı türü ADSL altyapıdır. Adsl internet hızları kablo uzunluğu ve santral mesafesine dayalı olarak değişik hızlar gösterir. Şebeke yüküne bağlı olarak ayrıca düşüşler yaşanabilir. Adsl altyapısı ile alınabilecek internet bağlantı hızları 1 Mbps, 4 Mbps, 8 Mbps ve 16 Mbps’ye kadar çıkar.

Yukarıdaki “hız testi” butonu ile hem alabileceğiniz maksimum hızı hem de mevcut kullandığınız internetin indirme ve yükleme hızlarını test ederek sorgulayabilirsiniz.

Vdsl altyapı hızı sorgulama, Vdsl hız testi yapma

Vdsl internet fiberden eve gelen bakır kablo altyapısıdır. Vdsl paketlerin hız göstergesindeki yüksek hızların oluşu bu sayededir. Bir mahalleye gelen fiber optik kablo altyapısı sokaklara veya caddelere fiber optik kablo ile veya fiber kablodan sonra eve kadar gelen bakır kablo ile yüksek hızda internet hattını destekler.

16 Mbps üzerinde olan hızlar 24-25 Mbps, 50 Mbps ve 100 Mbps’ye kadar Vdsl internet paketleri ile desteklenebilir ve kullanılabilir.

Vdsl hız testi ve Vdsl altyapı hız sorgulaması yukarıdaki bağlantı butonları ile sorgulanabilir.

Yeni abonelik alacaklar maksimum alacakları hızı sorgulayabilirkern mevcut aboneler Vdsl indirme ve yükleme hızlarını test edebilir.

Hız testi ve altyapı hız testi

Bu sayfa üzerinden yapabilecekleriniz;

  1. Türk Telekom (TTNET) Adsl, Vdsl ve Fiber hız testi ile Hipernet ve Adsl altyapı hızı sorgulama
  2. Vodafone Süpernet Adsl, Vdsl ve Fiber hız testi ile Vdsl ve Adslmax altyapı hızı sorgulama
  3. Turkcell Superonline FİBER, VDSL ve ADSL hız testi ile VDSL ve ADSL altyapı hız sorgulama
  4. Millenicom (Doping) Adsl, Vdsl ve Fiber hız testi ile VDSL ve ADSL altyapı hızı sorgulama
  5. TurkNet Adsl, Vdsl hız testi ile Vdsl ve Adsl altyapı hızı sorgulama
  6. Dsmart İnternet Adsl, Vdsl ve Fiber hız testi ile Vdsl ve Adsl altyapı hızı sorgulama
  7. Digiturk İnternet Adsl, Vdsl ve Fiber hız testi ile Vdsl ve Adsl altyapı hızı sorgulama
  8. Kablonet Uydunet hız testi

Yukarıdaki sorgulamalar şebeke yoğunluğu ve evde bilgisayara bağlı cihazlar, açık uygulamalar, kablosuz üzerinden yapılan hız testi ve sorgulamalarında farklılık yaşatabilir.

About the Author
Call Now Button- Bizi Şimdi Arayın!