Türk Telekom ADSL sorgula, Ttnet evde internet altyapı, adresten internet sorgulama

Türk Telekom ADSL sorgula, Ttnet evde internet altyapı, adresten internet sorgulama

Türk Telekom (TTNET) ADSL internet altyapı

Türk Telekom internet altyapısının en yaygın kullanım biçimi Adsl internet alyapısı üzerinden hizmet almaktır. Basitçe evinizin veya binanızın girişinde telefon kutusu bulunuyorsa bir internet altyapısı var demektir. Bu altyapı üzerinden evde internet “ev internet” hizmeti alacaksanız TTNET üzerinden telekom altyapısını kullanarak almış olursunuz.

Adsl internet hızları günümüzde en düşük hızda internet altyapısına sahip konumdadır. 16 Mbps’ye kadar çıkabilen ADSL internet hızları yine aynı kablo üzerinden 100 Mbps’ye kadar VDSL ile çıkabilir. Vdsl hızları ile Adsl internet hızı arasındaki fark; fiber hattın sinyali bakır kablo ile göndererek eve gelen bağlantıyı kullanmasından kaynaklanır. Fiber optik kablo data hızını bakır kabloya vererek evde kullanım imkanı sunar.

İnternet altyapı var mı Türk Telekom, Ttnet internet altyapısı

Aşağıda bulunan sorgulama butonuna tıklayıp adres bilgilerinizi girdiğinizde size alabileceğiniz maksimum hızı ve altyapınızın uygunluğunu sorgulamanıza yardımcı olacaktır.

Ev internet hat sorgu →

Evde ADSL internet bağlantısı

Altyapı sorgulama sonucuna göre hattım ADSL destekliyor diyebilmeniz için 16 Mbps’ye kadar bir hız görmelisiniz. 16 Mbps üzerinde bir hız ile karşılaşıyorsanız hattınız ADSL değil VDSL desteklidir.

Evinde ADSL internet kullanan bir abone dilerse hattı desteklediği müddetçe VDSL paketlere geçiş yaparak TTNET hipernet internet kampanyalarından faydalanabilir. Değilse UltraNet gibi ADSL kampanyalarından faydalanır.

TTNET ADSL internet kampanyaları

TTNET ADSL internet kampanyalarına başvuru yaptığınızda taksitli modem, geceleri akk’ye dahil olmayan internet kullanımları, indirimli internet, yalın internet, telefon+internet gibi çeşitli kampanyalara dahil olabilirsiniz. Adsl internet ile Telefonsuz internet kullanmak veya mevcutta telefonlu kullanan abonelerin telefonsuza geçmeleri mümkündür.

Ttnet Yalın internet Başvuru:

Başvuru butonuna tıklayarak telefon numaranızı bırakın Yalın (Telefonsuz) ev internet kampanyaları için size dönüş sağlayalım.

 Numaranızı bırakın sizi arayalım

Ttnet ADSL Hızları

Ttnet (Türk Telekom) altyapısı üzerinden alabileceğiniz hızlar aynı zamanda diğer ISS operatörleri içinde geçerlidir buna göre;

  • 4 Mbps’ye kadar ADSL
  • 10 Mbps’ye kadar ADSL
  • 8 Mbps’ye kadar ADSL
  • 12 Mbps’ye kadar ADL
  • 16 Mbps’ye kadar ADSL

gibi maksimum değerlerde hız alabilirsiniz. Kaç Mbps hız alabileceğinizi görmek için aşağıdaki bağlantı butonu üzerinden sorgulama yapabilirsiniz..

Ne kadar hız alabilirim

Not: Türk Telekom santral mesafenize bağlı olarak alacağınız hız miktari değişecektir. Uzak mesafelerde hızlar daha düşük seviyelerde kalabilir.

About the Author
Call Now Button- Bizi Şimdi Arayın!