Türk Telekom Fiber optik sorgulama, TTNET Fiber internet altyapı, Fiber altyapı sorgulama

Türk Telekom Fiber optik sorgulama, TTNET Fiber internet altyapı, Fiber altyapı sorgulama

Türk Telekom fiber internet altyapı

Türk Telekom fiber altyapı sorgulama, Ttnet fiber internet nerede, fiber internet altyapısı neredelerde var, binamda fiber var mı? Bu sorularınıza ait yanıtı bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. Altyapı sorgulama formu aşağıdadır.

Türk Telekom ev interneti;

Fiber optik kablo altyapısını her eve, her binaya, sokağa veya caddeye döşemek ve bu hizmetler için kullanılan fiber optik kablolama maliyetlerinin yüksekliği yüzünden birçok yerde olmasına karşın ülkeminizin çok az kısmında fiber altyapı sağlanmaktadır. Zamanla gelişen fiber ağı çekildiği bölgeler üzerinden bakır kablolar aracılığı ile ayrıca VDSL olarak tıpkı fiber internet gibi 100 Mbps’ye varan hızlarda sunulmaktadır.

Fiber optik bağlantılar ile 1000 Mbps’ye kadar internet, Adsl internet hizmetiyle 16 Mbps’ye kadar internet ve Vdsl internet hizmetiyle 100 Mbps’ye varan hızlarda hanelere internet vermek mümkündür.

Fiber var mı Türk Telekom, Ttnet fiber nerede, Ttnet altyapı nerelerde var

İnternet altyapısı sürekli gelişerek köyler ve kasabalara kadar uzanmaktadır. Telefon kablosunun uzandığı her evde internet almak mümkündür. Tabi interneti fiber optik kablo üzerinden almak ise çoğu yerde mümkün değildir. Aşağıdaki fiber sorgulama formu ile altyapınızı kontrol edebilirsiniz.

Fiber var mı kontrol et →

Fiber internet altyapı, Fiber altyapı sorgulama

Yukarıdaki fiber sorgulama butonu ile hem hattınızın mevcutluğunu hem de altyapınızın sağlayabileceği hızları görebilirsiniz. Bu hızlar 16 Mbps altındaysa ADSL internet eğer üzerinde bir hız ise VDSL, Hipernet internet gibi kampanyalardan yararlanabileceğiniz hizmet altyapısıdır.

Türk Telekom fiber kamapanyaları

Mevcut desteklenen hızlara göre kampanya tercihi yapabilirsiniz. Fiber internet altyapısına sahip olan bina sahipleri Mbps’ye kadar kavramı yerine … Mbps hızında internet tarifeleri ve paketlerinden yararlanabilir.

Türk Telekom fiber başvuru nasıl yapılır:

Aşağıdaki fiber internet tarife ve paketler için başvuru formu üzerinden numaranızı bırakın kısa sürede tarafınıza dönüş yapılsın.

Tıklayın Sizi Arayalım

Binamda Fiber ile kaç Mbps hız alırım?

Fiber altyapının desteklediği hızlar şu şekildedir;

  • 24 Mbps FİBER
  • 25 Mbps FİBER
  • 50 Mbps FİBER
  • 100 Mbps FİBER
  • 1000 Mbps FİBER

Yukarıdaki hızlara göre kampanya seçimi yaparsanız AKN’li paketlerde gece (02 ile 08) saatleri arasında kotadan harcamadan fiber internet kullanabilirsiniz.

AKK Kota dolum sonrası fiber internet hızları:

Tarifelerdeki fiber hızlar ​                     AKK dolum sonrası
4 Mbps – 8 Mbps ​3 Mbps olur
​9 Mbps ile 16 Mbps 5 Mbps​ olur
17 Mbps ile 24 Mbps 8 Mbps​ olur
25 Mbps ile 50 Mbps 16 Mbps​ olur
51 Mbps ile 100 Mbps 24 Mbps​ olur
101 Mbps ile 500 Mbps 32 Mbps​ olur
​501 Mbps ile 1000 Mbps 64 Mbps​ olur

Fiber kaç günde bağlanır?

Fiber internet bağlantı süresi daha kısadır. Bunun nedeni evlerde kurulumun gerçekleşiyor olmasıdır. Bir fiber internet başvurusunda bulunduğunuzda ücretsiz modeminiz getirilerek kurulum ve aktivasyonu gerçekleştirilir. Randevu alınarak yapılan hizmet aktivasyonu 3 gün içinde bağlanmış olur.

Fiber tarifelerinden yararlanmadan önce yukarıdaki AKN olan paketlerdeki hız düşme tablosunu gözden geçirin. Mevcutta kota dolduğunda düşecek hızlarını tablo üzerinde gösterildiği gibi olduğundan bir üst paketlerden seçim yapmak faydanıza olabilir.

About the Author
Call Now Button- Bizi Şimdi Arayın!