Türk Telekom – TTNET

Türk Telekom – TTNET

Türk Telekom ev interneti, TTNET evde internet

Türk Telekom, Telekomünikasyon sektöründe en geniş altyapı ağına sahip kuruluştur. Aynı zamanda toptancı, altyapı sağlayıcı olarak hizmet verir. TTNET ile evde internet hizmetlerini evde ve işyerinde internet kullanımına olanak sunan kendi çatısı altındaki TTNET markası ile sunar. Yeni dönem firmaların birleşimi ile TTNET adı yerine Türk Telekom evde internet, Türk Telekom ev interneti olarak sürdürür. Tıpkı Avea hatlarının Türk Telekom Mobil olarak devam ettiği gibi.

Türk Telekom internet altyapı olarak Adsl, Vdsl ve Fiber optik kablolar ile ana dağıtıcı konumundadır. Ttnet internette olduğu gibi birçok firma Türk Telekom altyapısı üzerinden kendi kampanya ve ürünlerini sunrak hizmet verir.

Türk Telekom (Ttnet) ev internet müşteri hizmetlerine 444 1 444 telefon numarası üzerinden günün her saati ulaşabilirsiniz.

Eğer Türk Telekom altyapınız varsa şu ISS firmalarından hizmet alabilirsiniz;

 1. TTNET
 2. Turkcell Superonline
 3. Millenicom Doping
 4. TurkNet
 5. D-Smart
 6. Digiturk
 7. Vodafone Ev internet

yukarıdaki firmalar haricinde yetkili internet servis sağlayıcısı olan birçok kurum ayrıca mevcuttur.

Türk Telekom evde internet

Türk Telekom ile TTNET ev internet paketlerine geçmek veya yeni internet talebinde bulunan müşteriler;

 1. Telefonsuz internet (Yalın) veya Telefonlu internet
 2. Faturaya ek taksitli cihazlar
 3. Taahhütlü veya taahhütsüz internet paketleri
 4. Ücretsiz kurulum
 5. Ücretsiz Fiber modem
 6. Akn’li veya Akn’siz internet paketleri

gibi birçok kampanya çeşitliliğinden faydalanabilirler.

Türk Telekom Fiber internet

Ttnet fiber internet kampanyalarından faydalanabilmek için binada fiber optik kablolamanın olması gerekmektedir. Eğer varsa şu hızlardan faydalanabilirsiniz;

 • 10 Mbps Fiber
 • 24 Mbps Fiber
 • 25 Mbps Fiber
 • 35 Mbps Fiber
 • 50 Mbps Fiber
 • 100 Mbps Fiber

Bu hızlar net olarak alınabilir ve 1000 Mbps hızlarına kadar ulaşabilir..

Türk Telekom altyapı sorgulama butonları

Altyapı ve internet hızı sorgu →

Yukarıdaki bağlantı üzerinden binanızda alabileceğiniz hızı ve altyapınız hakkında adresten sorgulamalar yapabilirsiniz.

Türk Telekom VDSL internet

Mahalle veya yakın bölgelerinize fiber altyapı geldi ancak sizin binanızda kablo döşemesi bulunmuyorsa muhtemelen VDSL hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Vdsl internet ile 24 Mbps, 25 Mbps, 35 Mbps, 50 Mbps ve 100 Mbps’ye varan hızlarda ev internet paketlerinden yararlanabilirsiniz. Ttnet hipernet, Ttnet Vdsl paketleri üzerinden verilen bir hizmet adıdır.

Türk Telekom ADSL internet

Ttnet Adsl internet en yaygın alyapı kablolama şeklidir. Hemen her evde mevut olan telefon kabloları olarak belirtebileceğimiz kablolar üzerinden data transferine elverişli olan bu yapıyla 4 Mbps, 8 Mbps, 10 Mbps, 12 Mbps ve 16 Mbps’ye varan hızlarda ev internet hizmeti alabilirsiniz.

Not: Türk Telekom ADSL ve VDSL hizmetlerinde santral ile ev mesafesi arasındaki kablo uzunluğu internet altyapı hızı ve alabileceğiniz maksimum hızlar üzerinde etkilidir.

About the Author
Call Now Button- Bizi Şimdi Arayın!