TurkNet ADSL sorgula, TurkNet internet altyapı, TurkNet adres sorgulama

TurkNet ADSL sorgula, TurkNet internet altyapı, TurkNet adres sorgulama

TurkNet ADSL internet altyapı

TurkNet ADSL internet altyapısı Türk telekom üzerinden sağlanır. Evinizde Telekom altyapısı bulunuyorsa tüm il ve ilçelerde taahhütsüz ve Akn’siz internet paketlerinden faydalanabilirsiniz. TurkNet ADSL internet ile alabileceğiniz hız 16 Mbps’ye kadardır. Kampanyalardaki paketlerde belirtilen 100 Mbps hızlar ise VDSL internet altyapısı uygun olanlar içindir.

Özetlemek gerekirse; evinize gelen altyapının desteklediği kadar hız alabilirsiniz. Bu hızlar 4 Mbps ile 100 Mbps arasınd santral mesafeli olarak kablo uzunluğuna göre düşük veya yüksek hızda hizmet sağlanır. Hız sorgulama alanınında alabileceğiniz hızlar aşağıdaki buton yardımıyla öğrenilebilir.

ADSL var mı TurkNet, TurkNet ADSL internet

Evde internet veya sabit telefon hattı kullanan veya binalarında başka kullanıcılar tarafından internet hizmeti alınıyorsa internet altyapınız mevcutta var demektir. Maksimum veya minimum hızlarınız hakkında size verilebilecek bağlantı rakamsal değerleri görebilmeniz için aşağıdaki sorgu butonunu kullanabilirsiniz.

ADSL hat sorgu →

TurkNet ADSL internet geçiş

Geçiş işlemine aynı zamanda operatör değiştirme denir. Hattınızı TurkNet ile değiştirebilirsiniz. Zaten mevcutta bir internet kullanımınız olduğu için herhangi bir sorun ve kesinti yaşamadan kısa süreler içerisinde taşıyabilirsiniz.

Hat taşıma işlemlerinde normalde ADSL kullanan abone TurkNet VDSL paketlerine geçerse eski modemi kullanamaz yeni ADSL+2 modem almak zorundadır. 16 Mbps hız altında alan aboneler 16 Mbps üzeri hızlara geçtiklerinde modemleri de değiştirmelidir. Modeminiz uyumluysa sorun yaşamazsınız. Geçiş yapmadan önce Taahhüt sürenizi kontrol edin. Diğer firmalarda olduğu gibi TurkNet cayma bedelini karşılamaz.

TurkNet ADSL internet kampanyaları

TurkNet internet anlamında sunduğu avantajlarla diğer ISS firmalarına göre bir adım daha öndedir. Kampanyalarda ise şu avantajlar bulunur;

  1. 100 Mbps’ye kadar hız
  2. AKK’siz internet
  3. Taahhütsüz internet

2018 yılı sonu 2019 yılının hemen başında kalkacak olan AKN kavramı TurkNet tarafından 2017 yılının ekim ayı itibari ile kaldırılmıştır.

ADSL internet Başvuru:

TurkNet internet başvurusu yapmak istiyorsanız aşağıdaki Müşteri Hizmetleri telefon numarası ile irtibata geçebilirsiniz..

 0 850 288 80 80

TurkNet ADSL Hızları

TurkNet abonesi olmak istediğinizde VDSL ve Fiber gibi altyapınız bulunmuyor sadece ADSL altyapınız varsa aşağıdaki bağlantı hızlarından yararlanırsınız.

  • 4 Mbps limitsiz
  • 8 Mbps Limitsiz
  • 16 Mbps Limitsiz

Santral mesafenize bağlı olarak alabileceğiniz hızları öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantı butonundan yararlanabilirsiniz.

Ne kadar hız alabilirim

Not: Sorgulama ekranında Türk Telekom ADSL ve VDSL altyapı mevcutluğu ile bağlantı hızınızı öğrenebilirsiniz.

About the Author
Call Now Button- Bizi Şimdi Arayın!