TurkNET, Turk.net

TurkNET, Turk.net

TurkNet internet

TürkNet internet (Turk.Net) Türkiye’nin en eski ISS sağlayıcıları arasında olup internetin başlangıcından buyan uzayan bir geçmişi vardır. Adsl ve Vdsl hızlarda Türk Telekom altyapısı üzerinden hizmet verirken aynı zamanda kendi omurgası ve altyapısı ile bazı bölgelere çektiği fiber optik kablo altyapısı ile TurkNet Fiber internet kampanyalarından da faydalandırmaktadır. Günümüzden en göze çarpan kampanyası ise 100 Mbps hızında internet hizmetini AKK’siz yani Adil Kullanım Kotasız olarak sunmaktadır. 2018 yılında AKN kavramının ortadan kalkmasını beklemeden günümüzde öncülük yaparak kaldırmıştır.

TurkNet ADSL

TurkNet ADSL internet hizmetini Türk Telekom altyapısından verir. TurkNet Yapa; YAPA ile halihazırda döşenmiş altyapı paylaşıma açılmakta. Böylelikle TurkNet santrallere girip santrallerde ortak yerleşim yaparak, kendi altyapısını yaratıyor.

Telekom altyapısını ortak kullanımla hemen her il ve ilçede sorunsuz 16 Mbps’ye varan hızlarda ADSL internet hizmetleri sunar. Telefonsuz internet seçeneği olmaması avantaj kaybı gibi duruyor olsada telefon ve bol dakika hediyeli paketleri ile daha cazip hale geliyor.

TurkNet VDSL

TurkNet 100 Mbps’ye varan hızlardaki kampanyasını VDSL üzerinden Türk Telekom’u kullanarak verir. Müşterinin adresine bağlı olarak bu hızlar 16 Mbps üzeri ile 100 Mbps noktasına kadar ulaşabilir. Tamamen abonenin desteklenen altyapısına bağlı olarak değişir. Kampanyaları ise ADSL ile VDSL aynı seyirdedir. Adsl altyapı varsa ADSL, Vdsl altyapı varsa VDSL paketler sunularak kampanyalara dahil edilir.

TurkNet Fiber

TürkNet fiber internet hizmetini sadece kendi altyapısını kurmuş olduğu bazı sitelerde vermektedir. Türk Telekom fiberini kullanarak kampanyalar sunmaz. Telekom üzerinden VDSL ve ADSL hizmetleri verirken Fiberi sadece kendi altyapısı üzerinden verir.

TurkNet Müşteri Hizmetleri

TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş telefon ile müşteri hizmetlerine 0 850 288 80 80 / 0 850 288 70 01 telefon numaraları üzerinden günün 24 saati 7/24 ulaşım sağlayabilirsiniz.

TürkNet altyapı sorgu:

ADSL ve VDSL Kontrolü Yap →

TurkNet Altyapı;

Yukarıda bulunan sorgulama butonu ile ADSL ve VDSL altyapınızın kontrolünü sağlayabilirsiniz. Sonuçlara göre şu hizmetleri alacaksınız;

  • 4 Mbps ADSL
  • 8 Mbps ADSL
  • 16 Mbps ADSL
  • 24-25 Mbps VDSL
  • 50 Mbps VDSL
  • 100 Mbps VDSL

Yukarıdaki hızlar arasında bir sonuca sorgulama esnasında ulaşabilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse sorgu ekranlarında; 16 Mbps üzeri hızlar VDSL hızlar, 16 Mbps altında kalan hızlar ise ADSL altyapı hızlarıdır. Binanızın veya evinizin ne kadar hızı desteklemiş olduğunu ayrıca öğrenmiş olacaksınız.

About the Author
Call Now Button- Bizi Şimdi Arayın!