Vodafone VDSL sorgula, Vodafone internet altyapı, Vodafone VDSL adres sorgulama

Vodafone VDSL sorgula, Vodafone internet altyapı, Vodafone VDSL adres sorgulama

Vodafone VDSL internet altyapı

Vodafone VDSL altyapı normalde tıpkı Adsl internet hizmetlerinde sunulan altyapı Türkiye’de gittikçe yaygınlaşarak fiberden eve kadar bakır kablolar üzerinden sinyal gönderilen data hattıdır. Vdsl ile hem telefon hem de internet hizmeti alınabilir. Vdsl altyapı hızı ve uygunluğunu aşağıdaki bağlantı üzerinden sorgulayarak adrese göre bilgi alabilirsiniz.

VDSL altyapının olduğu yerlerde internet hızınızın 16 Mbps üzerinde olduğunu göreceksiniz 100 Mbps’ye kadar VDSL ile bağlantı hızı alabilirsiniz. Adslmax kampanyalarında olduğu gibi yüksek hızda Vodafone kampanyalarından ve paketlerinden almaya olanak sunar.

VDSL var mı Vodafone, Vodafone VDSL internet altyapısı

Vodafone VDSL bağlantısı Türkiye’de her il ve ilçeye göre yaygın hale gelmektedir. Tüm il ve ilçeler için VDSL altyapı sorgulamasını aşağıdaki buton üzerinden gerçekleştirebilirsiniz..

VDSL hat sorgu →

Vodafone VDSL internet geçiş

VDSL hattın olduğu bölgelerde normalde ADSL kullanan aboneler tarife değişikliği yapar gibi VDSL’e geçiş yapabilir. Aynı şekilde Fiber internet altyapısı gelen (hat çekilen) abonelerde hatlarını taşıyabilir.

Yeni aboneler ise başvuru yaptıklarında ADSL, VDSL, Fiber gibi hangi kablolamaya uygunluk varsa en üst düzey hizmetlerden faydalanabilir. Fiber varsa ADSL bağlanmaz. VDSL hatlara geçmek isteyen aboneler eski modemlerini kullanamaz. Adsl modemler ile VDSL modemler uyumsuzdur. Modemin ADSL2 uyumu varsa kullanılabilir aksi durumda yeni bir modem almak durumundasınız.

ADSL modemler 16 Mbps’e kadar hız desteklerken VDSL modemler 100 Mbps’ye kadar hızları destekler.

Vodafone VDSL internet kampanyaları

Vodafone ev internet kampanyaları VDSL hattı üzerinden alacaksanız telefonsuz ev interneti veya telefonlu ev interneti paketlerinden tercih yaparak şu ayrıcalıklardan;

  1. 100 Mbps’ye kadar hız
  2. Geceleri AKK’siz internet
  3. Telefonsuz (Yalın) veya telefonlu internet
  4. Taahhüt karşılama
  5. Taksitli ADSL2 uyumlu modem

2018 yılı sonu 2019 yılının hemen başında kalkacak olan AKN kavramı Vodafone ile geceleri VDSL kampanyalarında da 02:00 ile 08:00 saatleri arasında ücretsizdir kotadan yemeden kullanabilirsiniz.

Vodafone Vdsl internet Başvuru:

Vodafone ev internet başvurusu yapmak için aşağıdaki başvuru butonu üzerinden işlem yapabilirsiniz. Evraklarınız ve sözleşmeniz ücretsiz olarak adresinize gönderilecektir.

 Başvuruda bulunmak için tıklayın

Yeni internet başvurusunda bulunan abonelerde 7 güne kadar, internet hattını taşıyan abonelerde ise 10 güne kadar hizmet tamamlanmış olur.

Vodafone VDSL Hızları

Vodafone ev interneti VDSL üzerinden alacak olan abonelerin maksimum hızları şu şekilde olacaktır;

  • 24 Mbps’ye kadar
  • 25 Mbps’ye kadar
  • 50 Mbps’ye kadar
  • 100 Mbps’ye kadar

Yukarıdaki belirtilen hızlar eve gelen kablo mesafesine göre yüksek veya düşük olabilir.

Ne kadar hız alabilirim

Not: VDSL ile ADSL internet ayrımını şu şekilde yapabilirsiniz. 16 Mbps üzeri hızlar VDSL, 16 Mbps altındaki hızlar ADSL’dir.

About the Author
Call Now Button- Bizi Şimdi Arayın!